Centrum Ochrony Zdrowia

Centrum Ochrony Zdrowia

Międzynarodowa Sieć Ochrony Zdrowia

Strona Główna  /   Zdrowie i Uroda  /  Zewnętrzne przyczyny trądziku

Zewnętrzne przyczyny trądziku

Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

Zewnętrzne przyczyny trądziku Przyczyny trądziku mogą być tak różne jak rozmiary te brzydkie plamy. Co to jest? Jednym z najczęstszych powodów, dlaczego pojawia się trądzik jest jakiś problem z hormonów. Tego problemu, z kolei, może być spowodowane przez niektóre problemy wieku (co oznacza, wiek dojrzewania, co jest często związane z serią hormony i wiele zmian trądzikowych całej wszystkie ciała), pigułki antykoncepcyjne lub przez niektóre choroby hormonalne itp.

Zewnętrzne przyczyny trądziku

Ale tutaj będziemy rozmawiać o zewnętrzne przyczyny trądziku, czyli te, które nie są związane z hormonów lub aktywność gruczołów łojowych lub innych narządów (zazwyczaj ze względu na same hormony nadpobudliwość tych gruczołów również stać się nadpobudliwe i ich pobudzenie powoduje generowanie oleju w dużych ilościach, prowokuje, zadławienie porów i trądziku w wyniku).

Więc jakie są zewnętrzne przyczyny trądziku? Można powiedzieć, że niektóre z nich pochodzą z nawyków i zachowanie osoby, która jest o trądziku, i tych innych właściwie nie zależą od osoby. Na przykład takie szkodliwe nawyki, jak zbieranie i wyciskanie trądzik może być nazwany jako jeden z najbardziej rozpowszechnionych przyczyn wszystkich rodzajów trądziku. Jeśli zastosujemy taki zwyczaj, idziesz do śledzenia w zamkniętym kręgu - wyciskanie trądzik często prowadzi do nowego (lub kilka acnes, lub coś jeszcze gorszego, jak Stany zapalne i blizny nawet).

Pielęgnacja skóry

Ubogich pielęgnacji skóry jest również jednym z typowych zewnętrzne przyczyny trądziku - zwłaszcza dla osób, które niektórzy trening fizyczny lub po prostu żyć w ciepłych krajach. To, ponieważ pot jest jednym z najsilniejszych czynników wyzwalających pojawienia się trądziku.

Druga grupa obejmuje głównie środowiskowych czynników - wysokiego zapylenia miejsca pracy, promieniowania, a także niesolidne kosmetyki, złe dziedziczenia itp. W większości przypadków te czynniki są bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do wyeliminowania.

Niemniej jednak można zawsze zmniejszyć zewnętrzne przyczyny trądziku i zapobiec występowaniu tego problemu skóry. Zapobieganie jest łatwiejsze niż leki - uniwersalna zasada ta dotyczy również trądzik. Oczywiście po usunięciu wszelkich czynników, które mogą powodować trądzik i to zależy od Ciebie - będzie to decydujący krok naprzód w walce z.

Ograniczenia zewnętrzne przyczyny trądziku 


comments powered by Disqus