Strona Główna  /   Zdrowie Kobiety  /  Kobiece libido po menopauzie

Menopauza i niskie libido kobiet. Jak zwiększyć libido po menopauzie?

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Ines Obregon (2021-03-15)
Menopauza i niskie libido kobiet. Jak zwiększyć libido po menopauzie? 

Menopauza i niskie libido kobiet

Badania pokazują, że problemy seksualne stają się bardziej powszechne wśród kobiet po menopauzie, ponieważ warunek ten zmniejsza libido. To może dodatkowo prowadzić do zmniejszenia poziomu estrogenów podczas dokonywania seks bardziej bolesne, gdy zmniejszenie podniecenia seksualnego. Istnieje wiele aspektów związanych z menopauzą i niskim libido kobiet.

Co to jest menopauza?

Menopauza jest stanem, w którym kobiece ciało przestaje się okresy na stałe, ale ten stan może również wpływać na kilka innych funkcji organizmu, jak również. Menopauza prowadzi do kilku zmian emocjonalnych i fizycznych, które pozostawiają znaczny wpływ na życie seksualne i ogólne samopoczucie kobiet.

Po przejściu menopauzy, kobiety nie muszą się już martwić o zajście w ciążę, bolesne okresy, i skurcze. Obserwuje się, że wiele kobiet nie znaleźć żadnych poważnych problemów podczas tego przejścia w ich ciałach. Jednak, dla wielu innych, to jest wspólne doświadczenie depresji, ból podczas seksu, drażliwość, nastrój, problemy ze snem, i uderzenia gorąca.
Przejście menopauzy może wystąpić między 45 do 55 lat i może trwać przez szacowany czas trwania 7 do 14 lat. Podczas tego przejścia, produkcja progesteronu i estrogenów różni się znacznie w jajnikach. Poza tym kości zaczynają stawać się mniej gęste z zwiększoną podatnością na złamania.

Menopause
Menopauzy
Menopauza może rozpocząć się histerektomii lub może się zdarzyć z powodu chirurgicznego usunięcia jajników, które generują hormony. Istnieje kilka czynników genetycznych, które również odgrywają ważną rolę w wpływie, kiedy menopauza rozpocznie się wśród kobiet. Tylko jeden procent kobiet doświadcza tego stanu przed ukończeniem 40 roku życia, jednak dla 5%, warunek ten pojawia się między 45 do 50.

Objawy menopauzy

Po menopauzie kobiety zaczynają wchodzić w okres po menopauzie, a w tym stanie stają się bardziej podatne na osteoporozę i choroby serca. Kobiety mogą rozpocząć rozwój objawów menopauzy prawie cztery lata przed wystąpieniem ich ostatniego okresu. Jedna na dziesięć kobiet doświadcza objawów menopauzy przez prawie 12 lat. Istnieje wiele objawów, ale niskie libido kobiet jest jednym z najczęstszych.

Dla wielu kobiet objawy są przejściowe; jednak wiele innych doświadcza ciężkich warunków przez dłuższy czas. Wraz z kilkoma zmianami miesiączkowania, inne objawy po menopauzie, menopauza, i przed menopauzą są takie same.
Objawy przed menopauzą zwykle obejmują rzadsze miesiączki, objawy naczynioruchowe, i cięższe lub lżejsze okresy. Kilka innych typowych objawów związanych z tym warunkiem to problemy z kontrolą pęcherza moczowego, bezsenność, depresja, lęk, zmniejszenie popędu płciowego, trudności w oddychaniu, przerzedzenie włosów, i przyrost masy ciała.

Menopause Symptoms
Objawy menopauzy
Wiele kobiet również zgłosić niepokój, problemy z pamięcią, trudności koncentracji, bóle głowy, zakażenia dróg moczowych, zmniejszenie masy kostnej, przerzedzenie włosów, zwiększenie wzrostu włosów w niektórych częściach ciała, takich jak górnej części pleców, klatki piersiowej, szyi, i twarzy, zmniejszenie rozmiaru piersi, suchość skóry, oczy, i usta. Poważne powikłania mogą również obejmować choroby naczyń krwionośnych, nietrzymanie moczu, choroby przyzębia, zaćmy, zmiany nastroju, osteoporoza, wolniejsza funkcja metaboliczna, dyspareunia, i zanik sromu.

Menopauza i libido kobiet

Badania pokazują, że menopauza pozostawia negatywny wpływ na libido. W tym stanie, poziom estrogenów i testosteronu w organizmie zaczynają drastycznie spadać. Dlatego kobietom trudno się obudzić.
Próchnica w poziomie estrogenów może również powodować suchość pochwy. Obniżony poziom estrogenów są odpowiedzialne za znaczny spadek dopływu krwi w obszarze pochwy, co dodatkowo wpływa na smarowanie. Inne niż to, menopauza może również powodować przerzedzenie ściany pochwy i warunek ten jest znany jako zanik pochwy. Może to dodatkowo prowadzić do znacznego dyskomfortu podczas seksu.

Menopause and Female Libido
Menopauza i libido kobiet
Kilka innych zmian fizycznych, które zdarzają się w okresie menopauzy może również wpływać na libido kobiet. Niektóre z najczęstszych przykładów obejmują przyrost masy ciała i zmniejszenie chęci do seksu. Wiele kobiet również doświadczenie nocne poty, uderzenia gorąca i te uczucia mogą prowadzić do zmniejszenia popędu płciowego. Depresja i drażliwość są inne typowe problemy w tym stanie życia.

Naukowcy przeprowadzili również badania dotyczące czynników, które zmuszają organizm kobiety do poddania się warunkom menopauzy ze zmniejszonym libido. Jednym z głównych problemów obejmuje historię przewlekłych schorzeń, takich jak depresja, cukrzyca, choroby serca.
Stan może być również wywołane przez historię palenia i niższy poziom aktywności fizycznej. Niektóre kobiety mogą potrzebować pomocy od lekarzy, aby poradzić sobie z krytycznymi objawami i zmianami libido w okresie menopauzy.

Niskie libido kobiet

Niskie libido kobiet może być wynikiem zmian fizycznych w kobiecym ciele po menopauzie, a także problemów społecznych i emocjonalnych. Wiele dorosłych kobiet doświadcza suchości pochwy, co również zmniejsza popęd seksualny. Taki stan może być spowodowany niewłaściwymi zmianami hormonalnymi i obniżonym poziomem niektórych hormonów. Jeśli poziom hormonów jest poprawny, a testosteron jest normalny lub zbliżony do normy, kobiety nie mają problemów ze smarowaniem.

Jeśli kobieta nie reaguje seksualnie, może mieć trudności z osiągnięciem orgazmu lub może doświadczyć bardzo słabego. Chociaż większość kobiet jest w stanie osiągnąć wiele orgazmów, mogą łatwo stracić tę zdolność i przestać doświadczać w ogóle.
Czasami kobiety cierpią na niepłodność kobiet z powodu niskiego libido po menopauzie. W tym przypadku ciało kobiety po prostu nie chce czuć jakiegoś pożądania seksualnego i produkować hormony wymagane do owulacji.

Jak zwiększyć libido po menopauzie?

Istnieją pewne środki, które każda kobieta może podjąć w celu zwiększenia libido po menopauzie. Obejmuje to:

  • Zmiany stylu życia
  • Zabiegi lecznicze
  • Naturalne tabletki na libido kobiet

Leczenie niskiego libido kobiet po menopauzie

Niektóre zioła okazały się poprawić układy rozrodcze kobiet i ich życia seksualnego po menopauzie. Istnieją również pigułki na libido kobiet, które mogą zwiększyć libido kobiet i energii i przywrócić ich zainteresowanie seksem, że mieli w młodości.

Herbs for female libido
Zioła dla libido kobiet
Najbardziej znanymi składnikami produktów do leczenia libido są ekstrakt z liści malin, liść Damiana, korzeń lukrecji, korzeń kozłka, czarny korzeń Cohosh, Korzeń imbiru.
  • Ekstrakt z liści malin jest tonikiem dla kobiet i tak zwanym zioło ciążowym. Zwiększa zdolność posiadania dziecka.
  • Korzeń lukrecji służy do wzmocnienia nadnerczy, a następnie funkcji hormonalnej ciała kobiety. W tym samym czasie liść Damiana jest znany ze swojego efektu leczenia libido od czasów starożytnych.
  • Korzeń kozłka może pomóc przezwyciężyć stres, który jest jedną z przyczyn niskiego libido kobiet.
  • Czarny korzeń cohosh i korzeń imbiru również zwiększyć libido po menopauzie. Są one w stanie zrównoważyć poziom hormonów i są uważane za dobre używki seksualne.
Dorosłe kobiety, które biorą tabletki na leczenie libido po menopauzie z tych wszystkich składników zauważyć takie ulepszenia jak mocniejsze skurcze pochwy, większe piersi, bardziej spokojny sen, bardziej regularne okresy z mniej bolesne skurcze.

Zmiany stylu życia

Warunki menopauzy mogą być trudne wśród kilku kobiet, ale dokonywanie kilku istotnych zmian w stylu życia może ułatwić proces. Jedną z najważniejszych rzeczy jest stosowanie rozpuszczalnych w wodzie smarów podczas uprawiania seksu. Te proste over-the-counter leki są łatwo dostępne w większości aptek. Ale ważne jest, aby wspomnieć, że kobiety powinny unikać silikonowych i nierozpuszczalnych w wodzie smarów, ponieważ mogą one uszkodzić prezerwatywy prowadzące do utraty ochrony przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową.

Eksperci zdrowia medycznego zalecają zwiększoną aktywność fizyczną w okresie menopauzy, takich jak wykonywanie 30 minut ćwiczeń każdego dnia. Poza tym, zdrowa dieta może również poprawić poczucie dobrego samopoczucia wśród kobiet.
Kilka istotnych zmian są również zalecane w nawykach seksualnych kobiet. Może to być zmiana w procedurach seksualnych, takich jak spędzanie więcej czasu na granie wstępnej i używanie zabawek erotycznych lub wibratorów. Jest również możliwe, aby znaleźć wiele technik odprężające stres, które mogą być stosowane poza sypialnią również dla zwiększenia intymności, takich jak ciesząc się hobby razem i robi gotowanie lub trening razem.

Zabiegi lecznicze

W przypadku, gdy kobiety doświadczają znacznych zmian w tkankach pochwy, w tym suchości i przerzedzania, lekarze mogą również zalecić terapię estrogenową. Możliwe jest również stosowanie estrogenów leki na receptę bezpośrednio do pochwy z pierścienie pochwy, pigułki, i kremy. Mogą one łatwo obniżyć dawkę estrogenów w porównaniu do stosowania regularnych pigułek antykoncepcyjnych. Lekarz może również zalecić niektóre leki na receptę w leczeniu choroby.

Niektóre kobiety mogą również zdecydować się na pigułki estrogenowe, które są dostępne, aby zwiększyć poziom hormonów. Leczenie jest znany jako hormonalna terapia zastępcza i może zmniejszyć inne objawy, takie jak zmiany nastroju, i uderzenia gorąca.
Lepiej jest omówić z lekarzem dotyczące leków i zmian ciała przed wyborem terapii hormonalnych. W przypadku, gdy twoje ciało nie doświadcza żadnych pozytywnych zmian w popęd płciowy po hormonalnych terapii estrogenowych, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzami w celu stylu życia i seksualnych zmian rutynowych.

Naturalne pigułki dla libido kobiet

Ogólnie rzecz biorąc, naturalne pigułki dla kobiet libido, które zostały stworzone dla kobiet realizować dwa główne cele: mogą one poprawić życie intymne i wzmocnić relacje z małżonkiem lub partnerem. Ponieważ kobiety są bardziej wrażliwe i emocjonalne, ich apetyt seksualny jest często niestabilny i mają tendencję do utraty popędu seksualnego z powodu pewnych trudności społecznych i fizycznych.

Brak regularnych stosunków seksualnych po pewnym czasie znacznie wpływa na ogólne samopoczucie. To sprawia, że kobiety pragną coraz więcej snu i odpoczynku, tracą energię na seks, zaczynają doświadczać wahania nastroju i depresje.
Jeszcze jedna rzecz, produkt dla kobiet libido może zrobić dla Ciebie jest rozwiązanie niektórych problemów niepłodności, które mogą być przyczyną wielu problemów z partnerem. W wielu przypadkach trudności z ciążą mogą zaszkodzić relacji ze względu na napięcie między partnerami.

Natural Pills for Female Libido
Naturalne pigułki dla libido kobiet
Takie produkty są zgłaszane jako całkowicie bezpieczne. Nie jest konieczne, aby kobiety martwić się o niebezpieczne skutki i niektóre szkodliwe wyniki, ponieważ nie będzie żadnego z nich. Produkty te są w 100% nieszkodliwe. Co więcej, nie żądają recepty od specjalistów.

Zwiększenie libido kobiet po menopauzie

Żaden produkt nie może zagwarantować pełnego leczenia libido kobiet po menopauzie. Jednak, te tabletki są przeznaczone do zwiększenia płodności i poprawy zdrowia reprodukcyjnego. Kobiety zauważają również zwiększony popęd seksualny i wydajność, co czyni je lepszym partnerem i poprawia ich życie seksualne.

Problemy seksualne mogą występować od czasu do czasu u przedstawicieli obu płci, ale można zmniejszyć ich liczbę, gdy używasz pigułki dla libido kobiet.

Przeczytaj więcej o pigułki dla kobiet libido 


comments powered by Disqus