Strona Główna  /   Zdrowie Kobiety  /  Leczenie dysfunkcji seksualnych kobiet

Leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet. Jak zwiększyć kobiece podniecenie seksualne?

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Ines Obregon (2022-07-21)
Leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet. Jak zwiększyć kobiece podniecenie seksualne? 

Zdrowie i zaburzenia seksualne kobiet

Przez dziesięciolecia lekarze nie byli zaniepokojeni zdrowiem seksualnym kobiet i problemami z układem rozrodczym , takimi jak zaburzenia podniecenia seksualnego u kobiet. Jednak w ostatnich latach wzrosła liczba potwierdzonych przypadków kobiet cierpiących na te zaburzenia.

Powód tego nie obejmuje zmian w zdrowiu seksualnym kobiet, ale bardziej ma związek z faktem, że lekarze i eksperci ds. Zdrowia seksualnego są bardziej świadomi znaczenia dysfunkcji seksualnych kobiet.
Kobiece zaburzenia podniecenia seksualnego, często opisywane jako dysfunkcja seksualna kobiet, są obecnie uznawane za poważny problem zdrowotny. Szacuje się, że więcej niż jedna na pięć kobiet cierpi na to zaburzenie.

Female sexual arousal disorders
Zaburzenia podniecenia seksualnego u kobiet
Zaburzenie charakteryzuje się niezdolnością do aktywności seksualnej z dowolnym partnerem, niezależnie od wieku, i wiąże się z różnymi objawami i przyczynami.

Jednym z najczęstszych objawów dysfunkcji seksualnych u kobiet jest niezdolność do podniecenia seksualnego. Często prowadzi to do wielu różnych problemów, takich jak niski popęd seksualny, suchość pochwy, niepłodność kobiet, problemy psychologiczne, brak pewności siebie itp.

Niski popęd seksualny

Problemy z niskim popędem seksualnym, utratą elastyczności i napięcia, suchością pochwy i zmniejszonym doznaniem seksualnym mogą mieć wiele przyczyn od menopauzy lub porodu po leki zatokowe.

Niski popęd seksualny może być częstym skutkiem ubocznym menopauzy, ponieważ w tym czasie organizm doświadcza poważnych zmian hormonalnych. Brak estrogenu w okresie przedmenopauzalnym i menopauzalnym ma szczególnie negatywny wpływ na popęd płciowy kobiety i znacznie zmniejsza zdolność organizmu do wytwarzania smarowania. Suchość pochwy jest bardzo niewygodna. Może powodować ból i dyskomfort podczas seksu, czyniąc go znacznie mniej przyjemnym.
Niestety, nie możesz uciec od menopauzy i innych rzeczy, ale możesz uniknąć niewygodnych objawów, do których prowadzą. Korzyści z naturalnego leczenia dysfunkcji seksualnych kobiet obejmują zaradzenie wszystkim objawom wymienionym powyżej, abyś nie cierpiał podczas seksu, ale cieszył się nim.

Low Sex Drive
Niski popęd seksualny
Co więcej, powinieneś zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby niektóre wydarzenia życiowe (poród, menopauza i tym podobne) pogorszyły twój związek seksualny. Jak widzisz, naturalne leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet jest skutecznym sposobem natychmiastowego i całkowitego leczenia wszystkich objawów, a produkty te są również bezpieczne i niedrogie.

Przyczyny dysfunkcji seksualnych u kobiet

Wiele kobiet doświadcza braku podniecenia seksualnego. Może to być problematyczne, ponieważ jeśli kobieta nie może osiągnąć swojego szczytu seksualnego, nie będzie w stanie czerpać przyjemności podczas seksu. Jeśli ma niskie podniecenie, prawdopodobnie poczuje się bardzo nisko w pożądaniu seksualnym i satysfakcji. Istnieje kilka czynników, które mogą powodować ten stan.

Causes of Female Sexual Dysfunction
Przyczyny dysfunkcji seksualnych u kobiet
Jeśli doświadczasz jakiegokolwiek zaburzenia podniecenia seksualnego, powinieneś przede wszystkim przyjrzeć się swojemu życiu, partnerowi i życiu seksualnemu w ogóle. Co się z tobą ostatnio stało, co mogło spowodować brak pobudzenia?

Zmiana nastroju, partnera lub sytuacji życiowej mogła spowodować tę zmianę. Ważne jest również, aby przyjrzeć się swojemu ogólnemu zdrowiu , ponieważ jeśli masz przewlekłą chorobę, może to również mieć wpływ.

Powinieneś także wziąć pod uwagę swoje myśli, życie seksualne i obecny stan umysłu. Czy związek, który masz teraz ze swoim partnerem, jest wystarczająco satysfakcjonujący, aby utrzymać cię w podnieceniu? Jeśli nie uważasz już swojego partnera za atrakcyjnego, czy nie pociąga cię już do niego? Czy to sprawia, że jesteś mniej pobudzony seksualnie? Być może warto omówić te kwestie ze swoim partnerem.
Alternatywnie, możesz doświadczyć dysfunkcji seksualnych u kobiet z powodu leku, którego użyłeś. Może tak być również w przypadku, gdy jesteś nałogowym palaczem, uzależnionym od alkoholu, jesteś zmęczony lub zestresowany.

Jak zwiększyć kobiece podniecenie seksualne?

Następnym pytaniem jest dowiedzieć się , jak zwiększyć podniecenie seksualne kobiet i znaleźć odpowiednie leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet.

Zwiększenie pobudzenia kobiet: zmiany stylu życia

Jeśli masz trudności z osiągnięciem kobiecego pobudzenia, możesz spróbować kilku podstawowych rzeczy. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić swoje życie seksualne. Czy uprawiałeś ostatnio seks? Czy jesteś w zaangażowanym związku? Czy przechodzisz przez trudny okres? Możliwe, że czujesz się bardzo nieatrakcyjny seksualnie i dlatego straciłeś ochotę na seks. Najlepszą radą dla ciebie jest rozmowa o tym i szukanie pomocy, jeśli czujesz się w ten sposób.

Następnym krokiem byłoby sprawdzenie swojego ciała. Jak się czujesz w pochwie, łechtaczce? Czy czujesz się zrelaksowany, czy zauważasz napięcie w mięśniach dna miednicy? Jeśli czujesz się zmęczony i spięty lub jeśli czujesz, że nie czujesz podniecenia seksualnego, możesz zadbać o siebie na kilka sposobów.
Kiedy czujesz się zmęczony lub zestresowany, czy masz trochę odpoczynku? Jeśli jesteś w trakcie pracy lub projektu, idź do domu wcześniej, aby mieć więcej czasu na odpoczynek. Unikaj kofeiny przez pierwsze 2 godziny po przebudzeniu rano. To wtedy twój mózg jest w najlepszej formie. Weź relaksującą kąpiel i wykonaj kilka głębokich ćwiczeń oddechowych, aby poczuć się zrelaksowanym.

Increasing female arousal: lifestyle changes
Zwiększenie pobudzenia kobiet: zmiany stylu życia
W sytuacji, gdy czujesz się spięty i nie masz podniecenia seksualnego, spróbuj się zrelaksować i spróbować pomyśleć o dobrych rzeczach w swoim życiu. Spraw, aby Twój umysł był zrelaksowany i odpocznij na chwilę. Idź na spacer lub na plażę i weź głęboki oddech w przyrodzie. Spróbuj dać sobie trochę czasu i przestrzeni, w której możesz się zrelaksować.

Staraj się zachować spokój.
Skup się na tym, że musisz dbać o siebie teraz i nie stresować się przyszłością. Jeśli poczujesz się dobrze, poczujesz się lepiej, a twoje życie seksualne również zacznie się poprawiać. Jeśli musisz pracować, zrób notatki. W końcu chcesz pracować i żyć dobrym życiem. W końcu to właśnie robi różnicę.

Zwiększenie pobudzenia kobiet: leki

Jeśli jesteś kobietą, która ma przewlekłą chorobę , taką jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, choroby serca lub niektóre problemy psychiczne, takie jak lęk lub depresja, jesteś bardziej narażony na dysfunkcje seksualne kobiet. Powinieneś spróbować porozmawiać o tym z lekarzem i sprawdzić, czy jest coś, co możesz z tym zrobić. Możesz również skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, jeśli doświadczasz braku podniecenia seksualnego.
Istnieją pewne leki, które mogą powodować zaburzenia podniecenia seksualnego. Progesteron jest jednym z nich i wpływa na reakcję organizmu na bodźce seksualne.
Twoje hormony nie tylko utrzymają twoje życie seksualne w stanie równowagi, ale także pomogą poprawić nastrój. Jeśli weźmiesz terapię hormonalną w okresie menopauzy, może to zwiększyć twoje podniecenie seksualne.

Increasing female arousal: medications
Zwiększenie pobudzenia kobiet: leki
Następnym krokiem byłoby przyjrzenie się lekom i znalezienie naturalnego leczenia dysfunkcji seksualnych u kobiet. Wszyscy wiemy, że niektóre leki mogą zwiększać podniecenie seksualne. Jeśli jesteś kobietą i stosujesz leki na menopauzę, powinieneś wziąć pod uwagę, że może to zwiększyć podniecenie seksualne i pożądanie.

Leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet

Nikt nie będzie wątpił, że leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet naprawdę pomaga. Zalety są oczywiste. Przede wszystkim dają ci możliwość poczucia tego, co kiedyś miałeś, a także prowadzą twój związek na nowy poziom, ponieważ twoje doświadczenie seksualne będzie bardziej ekscytujące jak zawsze. Jednak najpierw trzeba zrozumieć, dlaczego kobiety zwracają się do nich.

Istnieje wiele zaburzeń seksualnych, zarówno psychicznych, jak i fizycznych, w tym ból podczas stosunku płciowego, niskie kobiece libido lub odczucia podczas seksu, dyskomfort w pochwie, w tym dziwne zapachy, podrażnienia i suchość.

Wymieniliśmy tylko niektóre z problemów, które zmuszają kobiety do leczenia dysfunkcji seksualnych u kobiet. Jednak wszystkie one mogą całkowicie zniechęcić cię do kochania się, jeśli nie zostaną rozwiązane i wpłyną na twoją samoocenę i romantyczny związek z kochankiem. Pigułki mogą pomóc w radzeniu sobie ze wszystkimi tymi problemami, a nawet więcej.
Jakie inne opcje związane z poprawą libido mają kobiety? Czasami decydują się na operację , ale może to nie przynieść poprawy, której szuka kobieta, jest bolesna i wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet jest bezpieczne, a poprawę można zauważyć w mgnieniu oka.

Pomimo faktu, że operacja stała się bardzo popularna, ponieważ kobiety chcą przywrócić pochwy po porodzie mnogim lub z innych powodów i poprawić swoje życie seksualne, są bardzo ostrożne, ponieważ operacja nie jest tak bezpieczna jak naturalne leczenie i nie zapewnia wszystkich korzyści możliwych dzięki tabletkom.

Najlepsze kobiece pigułki wzmacniające seksualność

Niektóre ziołowe pigułki również ujędrniają i napinają obszar pochwy, dzięki czemu czuje się i wygląda znacznie lepiej, ale dodatkowo zwiększają krążenie krwi, co prowadzi do wzrostu satysfakcji seksualnej i indukuje naturalną zdolność organizmu do tworzenia własnego smarowania. Naturalne leczenie dysfunkcji seksualnych kobiet obejmuje przeciwutleniacze mające na celu poprawę zdrowia pochwy.

Female Sexual Enhancement Pills
Kobiece pigułki wzmacniające seksualność
Oprócz tabletek istnieją również kremy wzmacniające seksualność , które mają właściwości przeciwgrzybicze i są stosowane jako środek przeciwbakteryjny. W ten sposób możesz zapomnieć o infekcjach pochwy na wypadek, gdybyś je miała. Nieprzyjemny zapach pochwy również zniknie.
Wszystkie te zalety, które ma naturalne leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet, powinny być uzupełnione wszystkimi korzyściami emocjonalnymi, które również zapewniają. W ten sposób poprawiasz swój seks i samopoczucie.

Znajdź najlepsze leczenie dysfunkcji seksualnych u kobiet 


comments powered by Disqus