Centrum Ochrony Zdrowia

Centrum Ochrony Zdrowia

Międzynarodowa Sieć Ochrony Zdrowia

Strona Główna  /   Kontrola Wagi  /  Przyczyny otyłości u mężczyzn

Przyczyny otyłości u mężczyzn

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Ines Obregon (2021-07-08)
Przyczyny otyłości u mężczyzn  Otyłość jest jednym z największych czynników przyczyniających się do złego stanu zdrowia i niższej jakości życia. Te, które są otyłe są na znacznie większe ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia i niektóre formy raka. Przyczyny otyłości są wieloaspektowe i wahają się od genetycznych do środowiskowych.

W większości przypadków jednak otyłość jest spowodowane przez spożywanie więcej kalorii niż są spalane. Główne przyczyny otyłości u mężczyzn są wyjątkowe. Poniżej znajduje się spojrzenie na cztery z najczęstszych czynników, które powodują otyłość występuje w populacji mężczyzn.

Genetyka

Każdy ma tego jednego przyjaciela, który może jeść, co chce i nigdy nie iść w górę inny rozmiar spodni. Wynika to z genetyki. Każdy rodzi się z unikalnym tempem przemiany materii. Tak więc, jak niektórzy ludzie mogą jeść, co chcą w ogromnych ilościach i nie muszą się martwić o rosnące jelita są inni, którzy muszą być bardziej ostrożni na temat rodzaju żywności, którą spożywają, a także ilości.

Ze względu na wariancję w tempie metabolizmu u osób ważne jest, aby dobrze znać swoje, aby uniknąć nadmiernego jedzenia. Jeśli te tempo przemiany materii jest zbyt niska może być oznaką problemów tarczycy i należy skonsultować się z lekarzem w celu zwiększenia metabolizmu.

Wielkość porcji

Od 1970 roku średnia wielkość porcji w restauracjach i książkach kucharskie wzrosła. Jest również nadal rosnąć, co sygnalizuje, że otyłość u mężczyzn będzie tylko stać się większym problemem. Niektóre badania wykazały, że mężczyźni są bardziej prawdopodobne, aby zakończyć to, co jest umieszczone przed nimi niż kobiety.

Z tego powodu wzrost wielkości porcji wpływa na otyłość mężczyzn bardziej. Nawet niewielki wzrost wielkości porcji będzie miał skumulowany wpływ na wagę w miesiącach i latach.

Stylu życia

Styl życia jest kolejną główną przyczyną otyłości u mężczyzn. Wielu mężczyzn staje się nieaktywnych w połowie lat dwudziestych, kiedy wchodzą do siły roboczej. Powoduje to, że ilość kalorii, które spalają, zejść. Jest to szczególnie ważne dla tych mężczyzn, którzy pracują na miejscu pracy, gdzie siedzą przez większość czasu.

Jeśli nadal jeść taką samą ilość jak byłeś przed coraz mniej aktywnej wagi i tłuszczu będzie powoli gromadzić. Kilka funtów zdobyte w roku nie wydają się dużo, ale sumuje się i często prowadzi do otyłości i dalszych powikłań medycznych. Wybory stylu życia, takie jak to, czy ktoś uczestniczy w sporcie i zajęciach rekreacyjnych na świeżym powietrzu skutkują otyłością.

Żywienia

Z fast food i fast food jest przystępne i łatwo dostępne nie jest zaskoczeniem, że jest to jedna z głównych przyczyn otyłości u mężczyzn. Fast food jest tak dużym czynnikiem, ponieważ jest pełen kalorii i prostych węglowodanów.

Wysoka kaloryczność tych posiłków sprawia, że jedzenie działa na centrach przyjemności mózgu, dzięki czemu konsument czuje się dobrze. Dlatego objadanie się fast foodami jest powszechnym zjawiskiem. Mężczyźni powinni starać się unikać fast foodów i znaleźć sposób, aby zmniejszyć apetyt i zmniejszyć spożycie kalorii.

Jak zmniejszyć apetyt i zapobiec otyłości? 


comments powered by Disqus