Centrum Ochrony Zdrowia

Centrum Ochrony Zdrowia

Międzynarodowa Sieć Ochrony Zdrowia

Strona Główna  /   Zdrowie i Uroda

Zdrowie dorosłych

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Jennifer Greenwood (2019-02-01)
Zdrowie dorosłych 

Kiedy myślisz o zdrowiu dorosłych,możesz pomyśleć o różnych sposobach, aby zachować zdrowie - od mycia rąk i szczepionek po profilaktykę nowotworową. Dobre dla Ciebie! Wybory, których dokonujesz każdego dnia, idą długą drogą w kierunku promowania zdrowia dorosłych.

Równie ważne jest, aby zwrócić uwagę na swoje objawy. Wiedzieć, które znaki ostrzegawcze zdrowia dorosłych zasługują na pomoc medyczną, od niewyjaśnionej utraty wagi lub zmiany nawyków jelitowych do duszności i nagłych bólów głowy.

I oczywiście, regularne badania fizykalne i badania przesiewowe zdrowia dorosłych są ważną częścią profilaktycznej opieki zdrowotnej dla dorosłych. Wiedzieć, które badania przesiewowe trzeba i jak często je zrobić. Wczesne wykrywanie jest często kluczem do skutecznego leczenia.

Ochrona Zdrowia - Aktualności

Zonitise wprowadza przeciwbakteryjną powłokę powierzchniową, która stale eliminuje szkodliwe patogeny

Opublikowano: piątek, 27 listopada 2020

Firma biotechnologiczna wprowadziła przeciwbakteryjną obróbkę powierzchniową, która okazała się zabijać szkodliwe bakterie i wirusy, w tym koronawirus TGEV, modelowy wirus SARS COV 2, przez okres do dwunastu miesięcy po jednym zastosowaniu.

Biokompatybilny katalizator fotooksygencyjny może być potencjalnie stosowany w leczeniu chorób amyloidu

Opublikowano: czwartek, 26 listopada 2020

Opracowano nowy, biokompatybilny katalizator fotooksygencyjny, który może selektywnie dotleniać i degradować patogenną agregację amyloidu-β peptydu (Aβ) w bliskiej podczerwieni (NIR).

Minimalnie inwazyjna technika może pomóc wyodrębnić płyn śródmiąższowy skóry do zastosowań diagnostycznych

Opublikowano: czwartek, 26 listopada 2020

Korzystając z szeregu drobnych igieł, które są prawie zbyt małe, aby zobaczyć, naukowcy opracowali minimalnie inwazyjną technikę pobierania próbek w dużej mierze niezbadanego ludzkiego płynu ustrojowego, który mógłby potencjalnie stanowić nowe źródło informacji do rutynowego monitorowania klinicznego i badań diagnostycznych.Zdrowie i Uroda

Trądzik i Pielęgnacja Skóry

Zapobieganie Procesowi Starzenia się
comments powered by Disqus