Strona Główna  /   Zdrowie Mężczyzny  /  Męska płodność u starzejących się mężczyzn

Jak zwiększyć męską płodność? Analiza płodności męskiej

Jak zwiększyć męską płodność? Analiza płodności męskiej 

Czym jest płodność?

Płodność odnosi się do naturalnej zdolności do rozmnażania się za pomocą naturalnych środków. Płodność na ogół różni się od płodności, która jest definiowana jako potencjał reprodukcyjny.

Światowa Organizacja Zdrowia często odnosi się do współczynnika dzietności , aby porównać tempo wzrostu populacji w różnych krajach. Wskaźnik odnosi się do populacji wieku rozrodczego, która obejmuje zarówno kobiety, które są obecnie w ciąży i matki poporodowe, jak i mężczyzn, którzy osiągnęli dojrzałość płciową.

Płodność różni się znacznie między gatunkami, osobnikami i etapami życia. Na płodność wpływają również czynniki społeczne i środowiskowe.

Współczynnik dzietności

Współczynnik dzietności jest jednym z podstawowych parametrów stosowanych do określenia, czy społeczeństwo lub region boryka się z problemem populacji.

Współczynnik dzietności to stosunek liczby żywych urodzeń do liczby kobiet w wieku rozrodczym.
Średni światowy współczynnik dzietności wynosi około dwójki dzieci, z niższymi wskaźnikami w krajach rozwiniętych i wyższymi wskaźnikami w wielu krajach rozwijających się, szczególnie w Ameryce Łacińskiej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Ta różnica między krajami rozwiniętymi i rozwijającymi się wynika w dużej mierze z antykoncepcji, edukacji i rozwoju medycyny.

Fertility Rates by Country
Współczynniki dzietności według kraju
W wielu krajach współczynnik dzietności osiągnął lub nawet przekroczył poziom zastępowalności pokoleń, poziom populacji niezbędny do zastąpienia populacji. Oczekuje się, że współczynnik dzietności wynoszący 2,1 (dwoje dzieci na parę) będzie konieczny do utrzymania stabilnej populacji.

Poziom zastępowalności jest stosunkowo nową miarą współczynnika dzietności. Kiedy ONZ wprowadziła poziom zastępowalności w 1960 roku, ustalono go na dwoje dzieci na parę. Obecnie jednak ONZ stosuje szerszą miarę całkowitego współczynnika dzietności (TFR), która obejmuje kobiety w każdym wieku rozrodczym.

Zazwyczaj uważa się, że kraje mają niską płodność , jeśli ich współczynnik dzietności jest niższy niż poziom zastępowalności pokoleń (zgodnie z definicją w poniższej sekcji), ponieważ współczynniki dzietności poniżej poziomu zastępowalności pokoleń wiążą się z niższym poziomem PKB, mniejszym wzrostem i niższą populacją.

Niepłodność męska

Termin płodność może być używany zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, ponieważ oba przyczyniają się do poczęcia dziecka. Chociaż mówiąc o niepłodności, często rozważamy niepłodność kobiet, męska płodność jest integralną częścią niepłodności, ponieważ nie można począć bez udziału mężczyzny.

W tym przypadku niepłodność to brak płodności u mężczyzn lub gdy mężczyzna ma bardzo mniejsze szanse na zajście w ciążę ze swoją partnerką. Męska płodność zwykle zależy od jakości męskich plemników.

Dlaczego plemniki są tak niezbędne? Jednym z głównych powodów, dla których jakość nasienia jest tak ważna, jest to, że plemniki są odpowiedzialne za poczęcie dziecka.
Przechodzą przez penisa i trafiają do dróg rodnych partnerki. W tym momencie plemniki są gotowe do zapłodnienia żeńskiego jaja. Jeśli plemniki nie mogą dotrzeć do komórki jajowej, ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i dowiedzieć się, jak poprawić jakość nasienia i zwiększyć ilość plemników.

Istnieją również sposoby na zwiększenie męskiej płodności, porozmawiamy o nich poniżej.

Co wpływa na męską płodność

Factors That Affect Male Fertility
Czynniki wpływające na płodność mężczyzn
Poniżej podano pewne aspekty, które wpływają na męską płodność:

 • Zaburzenia erekcji - Zaburzenia erekcji lub impotencja to sytuacja, w której mężczyzna nie jest w stanie utrzymać lub rozwinąć erekcji w czasie stosunku.
 • Mobilność plemników - Ruchliwość plemników odnosi się do procesu, w którym plemniki przemieszczają się przez żeńskie drogi rodne w celu dotarcia do komórki jajowej. W prostych słowach oznacza to zdolność zdrowej plemnika do pływania. Niepłodność męska może również wystąpić w przypadku, gdy plemniki nie pływają prawidłowo. Słaba ruchliwość plemników u człowieka jest również nazywana asthenospermia lub asthenozoospermia.
 • Libido - Libido u mężczyzny jest opisywane jako pożądanie osoby lub popęd seksualny do aktywności seksualnej. Spożywanie pokarmów lub suplementów, które są odpowiedzialne za wzrost libido u mężczyzny , nazywane jest afrodyzjakami.
 • Liczba plemników - Liczba plemników to stężenie plemników w danej ilości nasienia. Zwykle analiza nasienia ("seminogram") odbywa się w celu ustalenia liczby plemników obecnych w nasieniu.
 • Poziom testosteronu - Niepłodność u niektórych mężczyzn może być spowodowana niskim poziomem testosteronu , który jest męskim hormonem płciowym obecnym w organizmie.
Należy pamiętać, że oprócz wyżej wymienionych aspektów, niepłodność męska może zależeć od różnych czynników , takich jak sprawność osoby, ogólny stan zdrowia i zanieczyszczenia dietetyczne. Dlatego, aby wszystko uporządkować, konieczne jest spożywanie zdrowej diety i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Obecnie jest wielu mężczyzn, którzy nie mogą mieć dzieci i może to być związane z ich stylem życia i odżywianiem. W związku z tym nie są świadomi tego, co muszą zrobić, aby przywrócić swoje ciało do porządku i począć dziecko.
Dla tych, którzy są w tym stanie, istnieją pewne kroki, które musisz podjąć, aby przywrócić swoje zdrowie reprodukcyjne do działania i mieć możliwość poczęcia dziecka. Pierwszą opcją jest sprawdzenie płodności i zdrowia plemników za pomocą analizy płodności męskiej.

Analiza płodności męskiej

Analiza płodności męskiej jest powszechnym sposobem sprawdzenia, czy dorosły mężczyzna może zostać ojcem dziecka lub czy w ogóle jest płodny. Statystyki mówią, że co trzecia para wśród tych, którzy chcą mieć dziecko, ale mają problemy z poczęciem, cierpi na te problemy.
Problem może dotyczyć jakości i ilości nasienia.
Analiza płodności męskiej jest również metodą szeroko stosowaną do sprawdzania skuteczności takich operacji, jak wazektomia i wazektomia odwrócona.

Male Fertility Tests
Testy płodności męskiej
Analiza płodności męskiej zwykle obejmuje następujące testy:

 • Zmierz stężenie plemników w każdym mililitrze (ml) ejakulatu mężczyzny.
 • Ilość czasu potrzebna na to, aby plemniki stały się płynne.
 • Gęstość ruchliwa jest jeszcze jednym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy analizie niepłodności męskiej. Test ujawnia ilość plemników poruszających się normalnie.
 • Procent plemników o normalnym kształcie.
 • Określ poziom kwasowości - jego poziom pH. Uwzględniono również test alkaliczny.
 • Sprawdź, czy w próbce nasienia znajdują się białe krwinki .
 • Zmierz poziom fruktozy. Fruktoza jest konieczna, ponieważ wypełnia plemniki energią.

Preparaty

Przed poddaniem się testowi płodności męskiej należy poczynić pewne przygotowania.

Preparations for Male Fertility Analysis
Preparaty do analizy płodności męskiej
Poniżej przedstawiono podstawowe preparaty do analizy płodności męskiej:

 • Nie wolno wykonywać aktywności w ciągu 2 - 5 dni przed analizą. Jeśli nie zastosujesz się do tego wymagania, liczba określonych komórek nie będzie tak wysoka, jak to możliwe, więc testu nie można uznać za wiarygodny.
 • Ale abstynencja nie powinna być zbyt długa. Dokładniej, nie powinien trwać dłużej niż 2 tygodnie przed badaniem, ponieważ tak długi okres sprawia, że nasienie jest nieaktywne.
 • Spożywanie alkoholu jest zabronione przez kilka dni przed badaniem, poza tym należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które możesz stosować.
Aby wykonać test płodności męskiej , lekarze potrzebują twojej próbki. Powinieneś napełnić mały kubek z próbką. Można to zrobić w domu lub w klinice lub szpitalu, w którym masz wykonać test. W większości przypadków próbki uzyskuje się poprzez autostymulację. Inną opcją jest użycie specjalnej prezerwatywy kolekcjonerskiej, która jest wykonana bez lateksu.

Jak zwiększyć męską płodność

Wierzcie lub nie, możliwe jest zwiększenie męskiej płodności. Tak, możliwe jest zwiększenie szans na poczęcie dla prawie każdego mężczyzny. Nie wymaga to jakiejś konkretnej wiedzy, co jest dobrą wiadomością dla mężczyzn marzących o dzieciach.

Chociaż wiele osób jest sceptycznie nastawionych do skuteczności tych produktów, istnieją solidne dowody naukowe, które potwierdzają sprawdzone metody zwiększania liczby i jakości plemników.
Istnieje kilka różnych podejść do zwiększenia liczby plemników i płodności. Niektóre z nich są bardziej skuteczne, inne potrzebują więcej czasu i więcej cierpliwości do pracy. A jednak każda z tych strategii została naukowo udowodniona, że jest skuteczna, przynajmniej u pewnej części mężczyzn.

Męska płodność zależy od liczby komórek nasienia, które mężczyzna ma podczas wytrysku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów i tabletek na męską płodność, które obiecują efekt zwiększenia produkcji nasienia.

Pozostań nawodniony

Każdego dnia możesz otrzymać kilka bezpiecznych i naturalnych metod , które pomogą Ci zwiększyć męską płodność. Oczywistą rzeczą, ale naprawdę ważną dla funkcjonowania organizmu jest nawodnienie.

Kiedy twoje ciało jest odwodnione, nie funkcjonuje we właściwy sposób, dlatego ilość twoich komórek może zmienić się w najgorszą. Im lepiej nawodnione jest twoje ciało, tym większą ilość płynu nasiennego stworzysz, a niewłaściwe nawodnienie prawdopodobnie zmniejszy objętość, którą możesz wygenerować.
Najlepiej jest mieć co najmniej osiem szklanek wody dziennie, aby zwiększyć męską płodność.

Nawyki żywieniowe

Nawyki żywieniowe, takie jak wysokie spożycie produktów zwierzęcych lub niskie spożycie owoców i warzyw, są związane z pogorszeniem jakości nasienia. Istnieją dowody sugerujące, że odżywianie może wpływać na płodność mężczyzn poprzez zakłócanie procesu spermatogennego.

Składniki odżywcze w diecie mogą wpływać na męski układ rozrodczy na wiele sposobów. Ostatnie badania wykazały, że dieta z wysokim spożyciem owoców i warzyw poprawia jakość nasienia. Inne badania kliniczne wykazały korzystny wpływ spożycia owoców i warzyw w zapobieganiu niekorzystnym skutkom ciąży.
Jednak według naszej najlepszej wiedzy nie ma systematycznego przeglądu opublikowanych badań, które badałyby wpływ spożycia owoców i warzyw na męską płodność.

Tabletki na męską płodność

Wielu facetów cierpi na niską liczbę plemników i inne problemy z płodnością z różnych powodów. Metody te oferują dodatkową opcję, aby pomóc mężczyznom, którzy chcą spróbować zwiększyć liczbę i jakość plemników.

Istnieją naturalne pigułki na męską płodność , które mogą być świetną pomocą i dodatkiem do zwiększenia płodności. Powodem tego jest fakt, że zawierają one nie tylko minerały i zioła, ale także takie aminokwasy jak L-karnityna i L-arginina , które są bardzo ważne dla Twojego zdrowia.

Fakt, że te tabletki pomagają w poprawie płodności opiera się na fakcie, że L-arginina jest aminokwasem, który może pomóc w poprawie jakości i ilości nasienia. Twoje ciało potrzebuje L-argininy, aby pomóc w syntezie większej ilości plemników i uczynić je bardziej odpornymi. Dlatego zdecydowanie zaleca się przyjmowanie jednej z takich tabletek, które zawierają L-argininę.
Oprócz tego tabletki na męską płodność poprawiają krążenie krwi, poprawiając w ten sposób również erekcję , dlatego gwarantowane są podwójne korzyści.

Naturalne tabletki na płodność

Natural Fertility Pills
Naturalne tabletki na płodność
Naturalne tabletki na płodność można kupić w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Można je znaleźć na półkach sklepu ze zdrową żywnością lub można je również zamówić w Internecie. Jeśli nie masz dostępu do sklepu ze zdrową żywnością, możesz poszukać aptek internetowych online.

Naturalne tabletki na męską płodność nie powodują żadnych skutków ubocznych i są dla Ciebie bezpieczne. Za pomocą naturalnych tabletek na męską płodność możesz uzyskać odpowiednie składniki odżywcze, których potrzebujesz.

Dowiedz się więcej o tabletkach na męską płodność 


comments powered by Disqus