Centrum Ochrony Zdrowia

Centrum Ochrony Zdrowia

Międzynarodowa Sieć Ochrony Zdrowia

Strona Główna  /   Kontrola Wagi

Kontrola wagi

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Ines Obregon (2019-02-01)
Kontrola wagi Twoja kontrola wagi jest aktem równoważenia, a kalorie są częścią tego równania. Fad diety może obiecać, że liczenie węglowodanów lub jedzenia góry grejpfruta sprawi, że funty spaść. Ale jeśli chodzi o odchudzanie, to kalorie, które się liczą. Utrata masy ciała sprowadza się do spalania więcej kalorii, które można podjąć. Możesz to zrobić, zmniejszając dodatkowe kalorie z żywności i napojów oraz zwiększając kalorie spalone dzięki aktywności fizycznej.

Gdy zrozumiesz to równanie, jesteś gotowy, aby ustawić swoje cele odchudzania i zrobić plan ich osiągnięcia. Pamiętaj, że nie musisz robić tego sam. Porozmawiaj z lekarzem, rodziną i przyjaciółmi o pomoc. Ponadto, plan smart: Przewiduj, jak poradzisz sobie z sytuacjami, które kwestionują twoje rozwiązanie i nieuniknione drobne komplikacje.

Jeśli masz poważne problemy zdrowotne ze względu na swoją wagę, lekarz może zaproponować operację utraty wagi lub leki dla Ciebie. W takim przypadku, Ty i Twój lekarz będzie musiał dokładnie omówić potencjalne korzyści i możliwe ryzyko.

Ochrona Zdrowia - Aktualności

Badanie ujawnia, jak hormon leptyny przyczynia się do utraty wagi

Opublikowano: środa, 1 kwietnia 2020

Niektórzy nazywają to tłuszczem dziecięcym. Ale ostatnie badania wykazały, że dorośli mają to zbyt - co jest dobrą rzeczą. Brązowy tłuszcz, tak zwany dobry tłuszcz, który może chronić przed otyłością i związanymi z tym zagrożeniami dla zdrowia, takimi jak choroby układu krążenia i cukrzyca, znajduje się w małych kieszeniach w całym ciele.

Bypass żołądka może być najlepszym rozwiązaniem chirurgicznym u pacjentów z NAFLD

Opublikowano: wtorek, 31 marca 2020

Chirurgia bariatryczna może być skuteczną uzdatnianiem niealkoholowych stłuszczeniowych chorób wątroby (NAFLD), sugeruje nowe badanie przyjęte do prezentacji na ENDO 2020, dorocznym spotkaniu Towarzystwa Endokrynologicznego i publikacji w Journal of the Endocrine Society.

Ćwiczenia mogą znacznie poprawić czynność serca u pacjentów z cukrzycą typu 2

Opublikowano: poniedziałek, 30 marca 2020

Naukowcy z Leicester wykazali, że funkcję serca można znacznie poprawić u pacjentów z cukrzycą typu 2 poprzez ćwiczenia.Kontrola Wagi
comments powered by Disqus