Centrum Ochrony Zdrowia

Centrum Ochrony Zdrowia

Międzynarodowa Sieć Ochrony Zdrowia

Strona Główna  /   Kontrola Wagi

Kontrola wagi

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Ines Obregon (2019-02-01)
Kontrola wagi Twoja kontrola wagi jest aktem równoważenia, a kalorie są częścią tego równania. Fad diety może obiecać, że liczenie węglowodanów lub jedzenia góry grejpfruta sprawi, że funty spaść. Ale jeśli chodzi o odchudzanie, to kalorie, które się liczą. Utrata masy ciała sprowadza się do spalania więcej kalorii, które można podjąć. Możesz to zrobić, zmniejszając dodatkowe kalorie z żywności i napojów oraz zwiększając kalorie spalone dzięki aktywności fizycznej.

Gdy zrozumiesz to równanie, jesteś gotowy, aby ustawić swoje cele odchudzania i zrobić plan ich osiągnięcia. Pamiętaj, że nie musisz robić tego sam. Porozmawiaj z lekarzem, rodziną i przyjaciółmi o pomoc. Ponadto, plan smart: Przewiduj, jak poradzisz sobie z sytuacjami, które kwestionują twoje rozwiązanie i nieuniknione drobne komplikacje.

Jeśli masz poważne problemy zdrowotne ze względu na swoją wagę, lekarz może zaproponować operację utraty wagi lub leki dla Ciebie. W takim przypadku, Ty i Twój lekarz będzie musiał dokładnie omówić potencjalne korzyści i możliwe ryzyko.

Ochrona Zdrowia - Aktualności

Chirurgia bariatryczna związana z niższym ryzykiem przyjęcia na oddział szpitalny i oddział intensywnej terapii

Opublikowano: środa, 25 listopada 2020

Cleveland Clinic badania pokazują, że wśród pacjentów, którzy mają otyłość i którzy pozytywny wynik dla COVID-19, przeszłości chirurgii bariatrycznej był znacznie związany z mniejszym ryzykiem hospitalizacji i intensywnej terapii na oddziale przyjęcia.

Nowe odkrycia potwierdzają korzyści z chirurgii bariatrycznej u poważnie otyłych nastolatków

Opublikowano: środa, 25 listopada 2020

Osiemdziesiąt do 90% nastolatków korzysta z trwałej utraty wagi po operacji bariatrycznej, a większość doświadcza remisji powikłań związanych z otyłością, takich jak podwyższone ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca typu 2 i ból mięśniowo-szkieletowy, między innymi.

Dieta "Green Med" może zmniejszyć ryzyko poważnych skutków dla zdrowia

Opublikowano: poniedziałek, 23 listopada 2020

Badania ujawniły korzyści z tego, co jest znane jako zielona dieta śródziemnomorska, która zawiera większe proporcje materii roślinnej i jeszcze mniej czerwonego mięsa.Kontrola Wagi
comments powered by Disqus