Strona Główna  /   Kontrola Wagi

Kontrola wagi

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Ines Obregon (2023-04-11)
Kontrola wagi Twoja kontrola wagi jest aktem równoważenia, a kalorie są częścią tego równania. Modne diety mogą obiecać, że liczenie węglowodanów lub jedzenie góry grejpfrutów sprawi, że funty spadną. Ale jeśli chodzi o utratę wagi, liczą się kalorie. Utrata masy ciała sprowadza się do spalania większej ilości kalorii, które przyjmujesz. Możesz to zrobić, zmniejszając dodatkowe kalorie z jedzenia i napojów oraz zwiększając kalorie spalane podczas aktywności fizycznej.

Gdy zrozumiesz to równanie, jesteś gotowy, aby ustalić swoje cele odchudzania i zaplanować ich osiągnięcie. Pamiętaj, że nie musisz tego robić sam. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, rodziną i przyjaciółmi w celu uzyskania wsparcia. Planuj też mądrze: Przewiduj, jak poradzisz sobie z sytuacjami, które stanowią wyzwanie dla Twojej determinacji i nieuniknionych drobnych niepowodzeń.

Jeśli masz poważne problemy zdrowotne z powodu swojej wagi, lekarz może zalecić operację odchudzania lub leki dla Ciebie. W takim przypadku Ty i Twój lekarz będziecie musieli dokładnie omówić potencjalne korzyści i możliwe ryzyko. 

Kontrola Wagi
comments powered by Disqus