Strona Główna  /   Zdrowie i Uroda  /  Jak pozbyć się trądziku na ciele

Jak pozbyć się trądziku na ciele?

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Jennifer Greenwood (2022-09-14)
Jak pozbyć się trądziku na ciele? Nie jest łatwo pozbyć się trądziku. Zwłaszcza jeśli jest to trądzik ciała (wśród nich trądzik pleców jest znany jako najtrudniejszy do wykorzenienia, a trądzik szyi jest najbardziej bolesny). Teraz opracowano różne leki na trądzik , ale oczywiście nie wszystkie z nich mogą być pomocne w indywidualnym przypadku. Na przykład starożytna medycyna proponuje rozmazanie pryszczy sokiem glistnika.

Trądzik ciała

Trądzik to nie tylko problem nastolatków. Trądzik może również wpływać na dorosłych i może być prawdziwym wyzwaniem w leczeniu. W tym artykule skupimy się na trądziku dorosłych, który pojawia się na ciele, wyjaśnimy, jak go leczyć i damy ci kilka wskazówek, jak uniknąć tego stanu.

Trądzik ciała dorosłych jest częstym stanem skóry, który może być bardzo frustrujący. Szacuje się, że ponad 726 milionów ludzi na całym świecie cierpi na trądzik ciała i może to być niezwykle kłopotliwe.
Trądzik może wystąpić na dowolnej części ciała, ale częściej występuje na twarzy, szyi, klatce piersiowej i plecach. Istnieje wiele różnych przyczyn trądziku ciała dorosłych, ale najczęstsze z nich to genetyka, choroby skóry i środowisko.

Co to jest trądzik ciała?

Trądzik ciała jest stanem, który można zdefiniować jako obecność pryszczy, zaskórników, zaskórników lub torbieli na ciele. Ważne jest, aby pamiętać, że trądzik ciała różni się od trądziku skóry głowy, który jest kolejną formą trądziku, która może wystąpić na głowie.

What is body acne?
Co to jest trądzik ciała?
Trądzik ciała jest najczęściej obserwowany u nastolatków i młodych dorosłych, ale może również wystąpić u dorosłych. Dokładna przyczyna trądziku ciała nie jest znana, ale uważa się, że jest ona związana z hormonami, genetyką i środowiskiem.

Przyczyny trądziku ciała u dorosłych

Jakie są główne przyczyny trądziku u dorosłych? Trądzik ciała u dorosłych jest spowodowany przede wszystkim pewnymi chorobami skóry, które mogą się zaostrzyć w dorosłym życiu danej osoby. Ważne jest, aby utrzymywać skórę ciała w czystości, aby zapobiec wypryskom trądziku, ponieważ całe ciało jest na to podatne.

Jako kobieta powinnaś zdawać sobie sprawę z faktu, że niektóre zmiany hormonalne, które mogą wystąpić podczas ciąży i / lub karmienia piersią, mogą być odpowiedzialne za wypryski.

Zmiany hormonalne

Zmiany hormonalne , które zachodzą, gdy wchodzimy w połowę lat 20., co zwykle ma miejsce pod koniec okresu dojrzewania, są przyczyną wyprysków trądzikowych u prawie wszystkich osób, które rozwijają go w tym wieku. Zmiany hormonalne u dorosłych mogą obejmować wahania poziomu hormonów z powodu innych schorzeń, takich jak niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, cukrzyca i zmiany poziomu testosteronu.

Zmiany te obejmują również zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS), który występuje co miesiąc u kobiet, a te są zwykle spowodowane wahaniami ilości progesteronu i estrogenu w organizmie kobiety. Zmiany hormonalne, które zwykle występują w czasie ciąży, mogą być również główną przyczyną wyprysków trądzikowych u niektórych kobiet, które rozwijają się na tym etapie.

Stres

Wraz ze wzrostem stresu hormony w organizmie mają tendencję do wzrostu, co z kolei prowadzi do produkcji większej ilości sebum w organizmie, a pory skóry mają tendencję do blokowania.

Jest to jedna z głównych przyczyn trądziku u dorosłych, ponieważ wpływa na gruczoły olejowe w organizmie, które są odpowiedzialne za usuwanie oleju i bakterii ze skóry. Nadmiar oleju i brudu prowadzi do wyprysków trądzikowych, które mogą się zdarzyć z powodu nadmiernej ilości stresu.

Zła dieta

Czynniki dietetyczne , które mogą powodować trądzik dorosłych, obejmują spożywanie śmieciowego jedzenia bogatego w cukier, a tłuste, tłuste jedzenie jest doskonałym czynnikiem przyczyniającym się do trądziku. Należy również unikać spożywania pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe, aby zapobiec wypryskom.

Dzieje się tak dlatego, że poziom kwasów tłuszczowych w organizmie wzrasta, gdy wzrasta spożycie tłustych pokarmów, co prowadzi do wzrostu ryzyka trądziku organizmu.

Kwasy tłuszczowe mogą powodować nierównowagę hormonalną poprzez zwiększenie poziomu estrogenu i testosteronu w organizmie, co jest jedną z przyczyn wyprysków trądzikowych u dorosłych.

Ostre oczyszczanie skóry

Bardzo surowa procedura oczyszczania skóry, która obejmuje częste mycie mydłem, może pogorszyć stan skóry, co może prowadzić do wyprysków u niektórych osób. Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest konieczne całkowite mycie ciała przez cały czas.

Używaj mydeł nawilżających zamiast ostrego czyszczenia, aby zapobiec trądzikowi. Unikaj również zbyt częstego brania pryszniców, raczej bierz je co drugi dzień, ponieważ jest to jedna z najlepszych praktyk kontrolowania wyprysków trądziku ciała.

Objawy trądziku ciała u dorosłych

Trądzik ciała może pojawić się na dowolnym obszarze ciała, ale najczęściej występuje na klatce piersiowej, plecach, ramionach i pośladkach. Objawy trądziku ciała są podobne do objawów trądziku twarzy, ale mogą być bardziej nasilone.

Trądzik ciała może powodować duże, czerwone i bolesne guzki, pryszcze, zaskórniki i zaskórniki. Trądzik ciała może również prowadzić do bliznowacenia.
Symptoms of body acne
Objawy trądziku ciała

Jak pozbyć się trądziku na ciele?

Jak pozbyć się trądziku na ciele? Wiele źródeł proponuje leczenie trądziku kwasem salicylowym. Istnieją również specjalne kremy, które są sprzedawane w aptekach i które można również wypróbować. Innym dobrze znanym składnikiem, który jest często stosowany w lekach na trądzik, jest nadtlenek benzoilu, który może być stosowany do wycierania uszkodzonej skóry.

Często dobre wyniki osiąga się stosując nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy do wycierania trądziku, a następnie rozmazując kremami zawierającymi alfa-kwasy - kremy te pomagają zetrzeć martwe komórki skóry, które zapobiegają wysuszeniu skóry). Niestety, te chemikalia często przynoszą niebezpieczne skutki uboczne: podrażnienia i wysypki.

Leki przeciwtrądzikowe zawierają składniki, które blokują gruczoły olejowe i zapobiegają produkcji sebum. Ponadto niektóre leki są również znane z tego, że eliminują bakterie z porów, a tym samym pomagają w procesie zdrowienia.
Na przykład retinoidy (pochodne witaminy A) pomagają wyeliminować infekcje skóry. Kontrolują również aktywność keratyny, która sprawia, że zewnętrzna warstwa skóry jest bardziej miękka, a tym samym ułatwiają peeling. Nie oczekuj jednak szybkich rezultatów, ponieważ procedura leczenia trądziku obejmuje miesiące leczenia i opieki.

Skutki uboczne leków na trądzik

Istnieje wiele skutków ubocznych związanych z lekami na trądzik. Te działania niepożądane mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego, a nawet mogą zagrażać życiu. Niektóre z najczęstszych działań niepożądanych leków przeciwtrądzikowych obejmują ból brzucha, biegunkę, nudności, wymioty i bóle głowy.

Niektóre z poważniejszych skutków ubocznych leków na trądzik obejmują uszkodzenie wątroby, uszkodzenie nerek i zwiększone ryzyko zachorowania na raka.
Ważne jest, aby porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem jakichkolwiek leków na trądzik i być świadomym ryzyka związanego z lekami.

Zabiegi kosmetyczne

Inną opcją w leczeniu trądziku ciała są zabiegi kosmetyczne. Należą do nich peeling chemiczny, obróbka laserowa i mikrodermabrazja. Peeling chemiczny ma na celu zmniejszenie pojawienia się trądziku na skórze za pomocą roztworów kwasu. Peeling chemiczny jest najpopularniejszym rodzajem zabiegów kosmetycznych. Dzięki niemu możesz uzyskać jaśniejszą skórę w ciągu kilku procedur.

Chemical peeling
Peeling chemiczny
Inne rodzaje zabiegów kosmetycznych obejmują odmładzanie skóry, leczenie laserowe i mikrodermabrazję. Zabieg laserowy zmniejsza również trądzik ciała. Sprawia również, że skóra wygląda bardziej przejrzyście. Podczas zabiegu górne warstwy skóry zostaną usunięte przez docelowe obszary skóry. Zabieg laserowy wygładza również szorstką i szorstką skórę, aby wyeliminować jej wygląd.

Mikrodermabrazja to kolejna metoda na poprawę skóry poprzez złuszczanie martwych komórek, które poprawiają krążenie i zapobiegają trądzikowi organizmu.

Naturalne leczenie trądziku

Istnieją naturalne leki na trądzik do leczenia trądziku na ciele. Produkty te występują w postaci tabletek, które leczą trądzik od wewnątrz i kremów, które oczyszczają skórę z zewnątrz. Te leki na trądzik są całkowicie bezpieczne, ale często pomagają wolniej niż leki na receptę.

Natural Acne Treatment
Naturalne leczenie trądziku
Na przykład osoba cierpiąca może zauważyć pierwszą poprawę po pierwszym zastosowaniu nadtlenku benzoilu i może upłynąć kilka dni, zanim naturalny produkt trądzikowy pomoże. Mimo to wiele osób cierpiących na trądzik woli naturalne leki na trądzik , ponieważ leczą trądzik na ciele bez skutków ubocznych.

Istnieją również specjalne płyny do mycia ciała przeznaczone do leczenia trądziku. Pomocne może być również moczenie w gorącej kąpieli, zwłaszcza jeśli używasz wyżej wymienionych myjek.
Leczenie trądziku ciała naturalnymi lekami może potrwać kilka tygodni, aby zobaczyć wyniki. Mogą być stosowane miejscowo i spożywane doustnie w celu uzyskania szybszych rezultatów. Zaletą naturalnych leków na trądzik jest to, że nie powodują one skutków ubocznych, takich jak blizny potrądzikowe lub zaczerwienienie skóry. Bardzo trudno jest napotkać skutki uboczne na naturalnych lekach na trądzik, ponieważ wyniki stosowania są wolniejsze, ale trwałe.

Naturalne leczenie trądziku może być również tańsze niż leki na receptę. Możesz kupić naturalne leki na trądzik w wielu miejscach do leczenia trądziku na ciele. Jednak mądrze jest znaleźć renomowaną stronę internetową, aby uniknąć kupowania podrobionego produktu.

Jak zapobiegać trądzikowi na ciele?

Są pewne rzeczy, których nie powinieneś robić z trądzikiem na ciele. Po pierwsze, w żadnym wypadku nie wolno szorować, wyskakiwać ani usuwać w żaden podobny sposób. Jedyne, co powinieneś zrobić, to umyć trądzik i potraktować go kremem lub innym preparatem. Szorowanie, popping lub drapanie trądziku może prowadzić do jeszcze większych problemów ze skórą. Nie należy również nosić zbyt grubych i szorstkich ubrań; pamiętaj, że każde tarcie o trądzik ciała będzie go podrażniać.

Ale jak w przypadku każdej innej choroby najskuteczniejszym sposobem nie jest dowiedzenie się, jak pozbyć się trądziku na ciele. Najskuteczniejszym sposobem jest zapobieganie trądzikowi. Dlatego powinieneś być ostrożny w doborze ubrań na trening, regularnie brać prysznic i / lub kąpiel, zwracać uwagę na swoją dietę, szczególnie jeśli masz nadwrażliwość, w porządku, dbać o swoje zdrowie, a ryzyko wystąpienia trądziku, a także inne problemy ze skórą, znacznie się zmniejszą.

Znajdź najlepsze leki na trądzik 


comments powered by Disqus