Strona Główna  /   Kontrola Wagi  /  Co to jest otyłość?

Co to jest otyłość?

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Ines Obregon (2021-07-08)
Co to jest otyłość? Globalnie otyłość jest jedną z głównych przyczyn problemów zdrowotnych. Jest to zjawisko, które polega na gromadzeniu się tłuszczu w tkankach osób dzięki czemu taki uzyskać nadwaga i nadwagi. Badania wykazały, że zadziwiającą 45-70% dorosłej populacji na świecie jest otyłością lub nadwagą. Na świecie częstość występowania otyłości wzrosła blisko dwukrotnie od 1980 do 2008. Jednak, jest poważnym problemem na całym świecie.

Otyłości i chorób

Otyłość zwiększa ryzyko wystąpienia kilku niszczące i wyniszczające choroby. Należą do nich:

  • Zapalenie stawów
  • Choroby układu krążenia
  • Wysokie ciśnienie krwi
  • Nowotworów takich jak jelita grubego, prostaty, piersi, jak również raka trzustki.
Jednakże tu są również pewnych podstawowych zaburzeń i chorób, które czasami mogą przyczynić się do przyrost masy ciała , takie jak niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy). Konieczne jest, aby zrozumieć, że zdrowie zaburzenia takie, jak to zazwyczaj nie powodują wagi, jakie problemy, jeśli prawidłowo sprawdzić prawidłowe leki.

Co to jest otyłość?

Co to jest otyłość? Otyłość jest zidentyfikowane podczas indywidualnego wskaźnika masy ciała (BMI) jest trzydzieści lub wyższej. Zasadniczo ciało, gdy wskaźnik masy osoby obliczana jest przez podzielenie masy w kilogramach (kg) przez wzrost w metrach (m) do kwadratu.

Jednostki masy stan można oszacować za pomocą Poniższy wykres:
BMISTAN MASY
Poniżej 18,5Niedowagę
18,5-24,9Normalne
25,0-29,9Nadwaga
30.0-34,9Otyłych Klasa I
35.0-39,9Otyłość (Klasa II)
40.0 i wyższeBardzo otyłych (klasa III)

Przyczyn otyłości

Główną przyczyną otyłości jest nadmiar kalorii, niż taka osoba pali. W rezultacie sklepów ciała nadmiar w niektórych tkanek prowadzi do otyłości. Jednak otyłość jest znana spowodowane przez kilka warunków, jak również działań. Mogą to być zachowań, genetyczne jak i hormonalne. Zasadniczo głównych przyczyn otyłości są:

Aktywności: osoba, która nie jest aktywny pozbawia organizm ze spalania kalorii. Jednak z sposób siedzący tryb życia, istnieje wysokie spożycie posiłków wysokiej kalorii codziennie bez spalania kalorii poprzez ćwiczenia, jak również normalnej działalności.

Niezdrowe jedzenie zwyczaje: dla osoby, która zużywa więcej kalorii, które spala, tt jest konieczne do zrozumienia, że przyrost masy ciała jest nieuniknione.

Gdy jesteś otyła, ogólną jakość życia może być zmniejszone. Może nie być w stanie robić rzeczy, które używane do zrobienia, jak uczestniczące w działaniach przyjemne. Może unikać miejsc publicznych. Osoby otyłe mogą nawet spotykać się z dyskryminacją.

Inne problemy związane z wagi, które mogą mieć wpływ na jakość życia obejmują:

  • Depresja
  • Niepełnosprawność
  • Problemy seksualne
  • Wstyd i poczucie winy
  • Izolacji społecznej
  • Realizacji pracy niższe
Jak zmniejszyć tłuszczu i leczenia otyłości? 


comments powered by Disqus