Strona Główna  /   Kontrola Wagi  /  Co to jest otyłość?

Co to jest otyłość? Przyczyny otyłości u dorosłych

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Ines Obregon (2022-11-11)
Co to jest otyłość? Przyczyny otyłości u dorosłych Na całym świecie otyłość jest jedną z głównych przyczyn problemów zdrowotnych. Jest to zjawisko, które polega na gromadzeniu się tłuszczu w tkankach danej osoby, powodując w ten sposób nadwagę i nadwagę.
Badania wykazały, że zdumiewające 45-70% dorosłej populacji na świecie jest otyłych lub ma nadwagę. Na całym świecie częstość występowania otyłości prawie podwoiła się w latach 1980-2008. Jest to jednak poważny problem dla całego świata.

Otyłość i choroby

Otyłość jest jednym z największych czynników przyczyniających się do złego stanu zdrowia i niższej jakości życia. Osoby otyłe są znacznie bardziej narażone na rozwój chorób sercowo-naczyniowych i niektórych form raka. Przyczyny otyłości są wieloaspektowe i wahają się od genetycznego do środowiskowego.

Obesity and Diseases
Otyłość i choroby
Otyłość zwiększa ryzyko kilku wyniszczających i wyniszczających chorób. Należą do nich:

  • Artretyzm
  • Choroby układu krążenia
  • Wysokie ciśnienie krwi
  • Nowotwory złośliwe, takie jak rak okrężnicy, prostaty, piersi, a także trzustki.
Istnieją jednak również pewne podstawowe zaburzenia lub choroby, które mogą czasami przyczyniać się do przyrostu masy ciała , takie jak niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy). Konieczne jest zrozumienie, że zaburzenia zdrowia, takie jak to, zazwyczaj nie powodują problemów z wagą, jeśli odpowiednio sprawdzą odpowiednie leki.

Co to jest otyłość?

Czym jest otyłość? Otyłość jest identyfikowana , gdy wskaźnik masy ciała danej osoby (BMI) wynosi trzydzieści lub więcej. Zasadniczo wskaźnik masy ciała osoby oblicza się, dzieląc wagę w kilogramach (kg) przez wzrost w metrach (m) do kwadratu.
BMI trzydziestu lub wyższych wskazuje, że dana osoba jest uważana za otyłą.
Stan wagi danej osoby można oszacować za pomocą poniższej tabeli:
BmiSTATUS WAGI
Poniżej 18,5Niedowaga
18.5-24.9Normalny
25.0-29.9Nadwaga
30.0-34.9Otyłość I klasy
35.0-39.9Otyłość (klasa II)
40.0 i nowszeSkrajnie otyłe (klasa III)

Przyczyny otyłości

Główną przyczyną otyłości jest nadmierne spożycie kalorii niż takie indywidualne oparzenia. W rezultacie organizm przechowuje nadmiar w niektórych tkankach , co prowadzi do otyłości. Wiadomo jednak, że otyłość jest spowodowana kilkoma stanami i działaniami. Mogą to być efekty behawioralne, genetyczne, a także hormonalne. Zasadniczo głównymi przyczynami otyłości są:

Brak aktywności: Osoba, która nie jest aktywna, pozbawia organizm spalania kalorii. Jednak przy siedzącym trybie życia codziennie występuje wysokie spożycie wysokokalorycznych posiłków bez spalania kalorii poprzez ćwiczenia, a także normalne czynności.

Niezdrowe nawyki żywieniowe: Dla osoby, która spożywa więcej kalorii, które spala, tt jest konieczne, aby zrozumieć, że przyrost masy ciała jest nieunikniony.
Kiedy jesteś otyły, twoja ogólna jakość życia może zostać obniżona. Możesz nie być w stanie robić rzeczy, które robiłeś wcześniej, takich jak uczestniczenie w przyjemnych zajęciach. Możesz unikać miejsc publicznych. Osoby otyłe mogą nawet spotkać się z dyskryminacją.
Inne problemy związane z wagą, które mogą wpływać na jakość życia, obejmują:

  • Depresja
  • Inwalidztwo
  • Problemy seksualne
  • Wstyd i poczucie winy
  • Izolacja społeczna
  • Niższe osiągnięcia w pracy

Przyczyny otyłości u dorosłych

W większości przypadków jednak otyłość jest spowodowana spożywaniem większej ilości kalorii niż jest spalanych. Główne przyczyny otyłości u dorosłych są wyjątkowe. Poniżej znajduje się spojrzenie na cztery najczęstsze czynniki, które powodują otyłość w populacji dorosłych.

Causes of Obesity in Adults
Przyczyny otyłości u dorosłych

Genetyka

Każdy ma tego jednego przyjaciela, który może jeść, co chce i nigdy nie podnosić kolejnego rozmiaru spodni. Wynika to z genetyki. Każdy rodzi się z unikalnym tempem metabolizmu. Tak więc, jak niektórzy ludzie mogą jeść, co chcą w ogromnych ilościach i nie muszą się martwić o rosnące jelita, są inni, którzy muszą bardziej uważać na rodzaje żywności, które spożywają, a także na ilości.

Ze względu na różnice w tempie metabolizmu u osób ważne jest, aby dobrze znać swoje, aby uniknąć przejadania się. Jeśli tempo metabolizmu jest zbyt niskie, może to być oznaką problemów z tarczycą i należy skonsultować się z lekarzem w celu zwiększenia metabolizmu.

Wielkość porcji

Od 1970 roku średnia wielkość porcji w restauracjach i książkach kucharskich wzrosła. Nadal rośnie, co sygnalizuje, że otyłość u dorosłych stanie się tylko większym problemem. Niektóre badania wykazały, że mężczyźni częściej kończą to, co jest przed nimi stawiane, niż kobiety.

Z tego powodu wzrost wielkości porcji bardziej wpływa na otyłość mężczyzn. Nawet niewielki wzrost wielkości porcji będzie miał skumulowany wpływ na wagę w ciągu miesięcy i lat.

Styl życia

Styl życia jest kolejną główną przyczyną otyłości u dorosłych. Wielu mężczyzn staje się nieaktywnych w wieku dwudziestu kilku lat, kiedy wchodzą na rynek pracy. Powoduje to, że ilość spalanych kalorii spada. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku tych mężczyzn, którzy pracują tam, gdzie siedzą przez większość czasu.

Jeśli nadal jesz taką samą ilość, jak wcześniej, stajesz się mniej aktywny, waga i tłuszcz będą się powoli gromadzić. Kilka kilogramów przybranych rocznie nie wydaje się dużo, ale sumuje się i często prowadzi do otyłości i dalszych komplikacji medycznych. Wybory stylu życia, takie jak to, czy ktoś uczestniczy w zajęciach sportowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu, powoduje otyłość.

Odżywianie

Ponieważ fast foody i fast foody są niedrogie i łatwo dostępne, nie jest zaskoczeniem, że jest to jedna z głównych przyczyn otyłości u dorosłych. Fast food jest tak dużym czynnikiem, ponieważ jest pełen kalorii i prostych węglowodanów.

Wysoka kaloryczność tych posiłków sprawia, że jedzenie działa na ośrodki przyjemności w mózgu, sprawiając, że konsument czuje dobre samopoczucie. Dlatego objadanie się fast foodami jest powszechnym zjawiskiem. Mężczyźni powinni starać się unikać fast foodów i znaleźć sposób na zmniejszenie apetytu i zmniejszenie spożycia kalorii.

Zarządzanie otyłością

Osiągnięcie celów w zakresie zarządzania otyłością jest bardzo złożonym zadaniem. Najbardziej podstawowym celem jest zmniejszenie masy ciała i promowanie zdrowego składu ciała poprzez ćwiczenia, spożywanie zdrowej żywności w odpowiedniej ilości i wystarczającą ilość snu. Utratę wagi można osiągnąć za pomocą wielu metod, w tym diety i ćwiczeń.
Kolejnym wyzwaniem w leczeniu otyłości jest redukcja tkanki tłuszczowej. Celem jest utrata masy tłuszczowej (tkanki tłuszczowej), która stanowi ponad trzy procent beztłuszczowej masy ciała.
Wyzwaniem w procesie odchudzania jest osiągnięcie dobrego poziomu aktywności fizycznej poprzez włączenie ćwiczeń w ciągu dnia. Aby osiągnąć cel, osoba będzie musiała nauczyć się rozpoznawać, kiedy i jak zwiększyć aktywność fizyczną, a następnie zwiększyć ją do najwyższego możliwego poziomu, unikając wszystkich potencjalnych negatywnych konsekwencji, takich jak tętno i ciśnienie krwi.

Obesity Management
Zarządzanie otyłością
Podczas gdy otyłość jest skomplikowanym problemem z wieloma zmiennymi, takimi jak płeć, genetyka, wiek, a nawet odżywianie, nadal istnieje jedna ważna zmienna, która jest wspólna we wszystkich dziedzinach życia - kalorie. Jak więc zacząć?

Kalorie w zarządzaniu otyłością

Kalorie są krytyczne! Określają rodzaj spożywanego jedzenia, energię, którą zużywasz i reakcję organizmu na ćwiczenia. Twoim celem jest stworzenie zdrowej liczby kalorii dla Ciebie - będzie to określane jako BMR (podstawowa przemiana materii). Twój BMR jest również mierzony, nawet gdy jesteś zdrowy: nie masz nadwagi ani otyłości, ponieważ dobrze się odżywiasz.
Twoje podstawowe tempo metabolizmu będzie nadal wzrastać z czasem, jeśli będziesz się odpowiednio odżywiać. Cel różni się w zależności od tego, ile tłuszczu musisz stracić, jak szczupły jesteś i do jakiej intensywności jesteś na treningach.
Najczęstszym sposobem na rozpoczęcie utrzymania kalorii i utraty wagi jest internetowa platforma śledzenia kalorii. Zaczynasz od utworzenia profilu i rejestrowania swoich treningów i aktywności. Następnie śledzisz swoje kalorie, a po około miesiącu sprawdzasz wyniki, aby zobaczyć, jak sobie radzisz.

Gdy dana osoba osiągnie tę docelową liczbę utraty wagi, musi utrzymać utratę wagi.

Zarządzanie otyłością za pomocą naturalnych suplementów

Utrata wagi i stworzenie zdrowszego stylu życia może być wyzwaniem. Plany dietetyczne mogą być nudne i nie zawsze zapewniają to, czego potrzebujesz do sukcesu. Ale najskuteczniejszy plan to taki, który jest zindywidualizowany.
Na szczęście naturalne produkty są w stanie pomóc Ci zarządzać wagą. Naturalne produkty odchudzające mogą pomóc w osiągnięciu celów odchudzania poprzez zarządzanie metabolizmem. Mogą pomóc w utrzymaniu nadmiaru kalorii przed gromadzeniem się w organizmie i poprawić zdrowie w dłuższej perspektywie.
Wysiłki zmierzające do zarządzania wagą, takie jak te naturalne produkty odchudzające, wymagają wielu badań i starannego przemyślenia. Suplementy są bezpieczne i mogą zapewnić korzyści, których szukasz. Jednak ważne jest, aby uważnie je monitorować, aby upewnić się, że otrzymujesz wyniki, na które liczysz.

Obesity Supplements
Suplementy otyłości

Suplementy na odchudzanie

Istnieje kilka naturalnych suplementów odchudzających, które można wykorzystać w celu utraty wagi. Te naturalne suplementy odchudzające wywarły znaczący wpływ na życie ludzi i ich wysiłki odchudzające. Wykazano, że zapewniają skuteczne wyniki odchudzania.

Ziołowe suplementy odchudzające stały się popularne ze względu na ich skuteczność. Zapewniają one potrzebne wyniki bez skutków ubocznych, które pochodzą z konwencjonalnych suplementów odchudzających. Wiele z tych naturalnych suplementów są sprzedawane jako suplementy diety. Oznacza to, że mają być przyjmowane jako część zdrowej diety.

Znajdź najlepsze pigułki do leczenia otyłości 


comments powered by Disqus