Centrum Ochrony Zdrowia

Centrum Ochrony Zdrowia

Międzynarodowa Sieć Ochrony Zdrowia

Strona Główna  /   Zdrowie Mężczyzny  /  Choroba Peyroniego u mężczyzn po 40 roku życia

Choroba Peyroniego u mężczyzn po 40: objawy, przyczyny i leczenie

Choroba Peyroniego u mężczyzn po 40: objawy, przyczyny i leczenie 

Co to jest choroba Peyroniego?

Krzywizna penisa nazywa się również choroba Peyroniego , która jest chorobą, która wpływa na penisa i powoduje, że zginać w nieprawidłowy sposób. W rzadkich przypadkach, to spowoduje zaburzenia erekcji , który jest, gdy człowiek nie może utrzymać lub osiągnąć właściwą erekcję. Przyczyną choroby Peyroniego jest uważana za włóknistej tkanki blizny, która rozwija się pod skórą penisa.

Choroba Peyroniego u mężczyzn po 40

Peyronie's Disease in Men After 40
Choroba Peyroniego u mężczyzn po 40
Warunek może mieć wpływ mężczyźni bez względu na wiek są one , ale w około sześciu z 100 mężczyzn, które są w wieku od 40 i 70, to jest bardziej powszechne. To rzadsze u mężczyzn, które są młodsze, ale czasami może się zdarzyć u mężczyzn, które są w ich 30s. Nie wiadomo, czy przypadki są rzeczywiście wyższe niż podane liczby, ponieważ wielu mężczyzn po prostu nie udać się do ich służby zdrowia, gdy mają ten warunek z powodu wstydu.
Liczba tych, którzy cierpią z powodu choroby Peyroniego prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ więcej osób będzie zobaczyć swojego lekarza o sprawach seksualnych, a następnie zrobili w przeszłości.

Choroba Peyroniego kontra normalna krzywizna

Penis ma tendencję do ograniczania naturalnie lekko i to jest całkiem normalne. To się nazywa "krzywizna normalna". Jaka jest różnica między chorobą Peyroniego i normalnej krzywizny?

Jeśli krzywa w penisa jest dość ciężka, powoduje ból, lub inne problemy to może być rozwój choroby Peyroniego. Człowiek może mieć trudności z płciowego lub może rozwinąć zaburzenia erekcji, jeśli cierpią z tego warunku.
Ważne jest, aby zobaczyć dostawcę opieki zdrowotnej, jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowe zginanie lub ból w penisa, ponieważ może to być wskazanie, że jesteś rozwoju tego warunku.

Objawy choroby Peyroniego

Objawy i objawy choroby Peyroniego mogą rozwijać się powoli w czasie. Penis może zginać lekko na początku, a następnie stać się bardziej wyraźne w czasie. Może zginać w dół, na boki, w górę lub w innych kierunkach, w zależności od tego, gdzie znajduje się tablica wewnątrz penisa. Gdy penis jest wyprostowany w pewnym momencie może stać się dość wąski. Krzywizna może poprawić w czasie lub może pozostać w większości takie same. To wszystko zależy od zakresu warunku.

Symptoms of Peyronie's disease
Objawy choroby Peyroniego u mężczyzn po 40
Niektóre typowe objawy choroby Peyroniego to zaburzenia erekcji, gdzie człowiek nie może uzyskać erekcji lub utrzymania erekcji. Nie może być również tablica, która rozwija się pod penisem i czuje się jak blizny. Może czuć się jak spłaszczone bryłę lub twardą skórę. Może to być wskazanie, że stan jest obecny w penisa. W wielu przypadkach ból nie odejdę stopniowo w czasie.
Warunek może prowadzić do skrócenia penisa lub osoby, które mogą mieć ból, gdy osiągają erekcji lub podczas ich orgazmu.

Przyczyny choroby Peyroniego

Co powoduje, że choroba Peyroniego nie jest rozumiana w pełni. Powiedział, że jest uszkodzenie małych naczyń krwionośnych penisa. Może to być spowodowane wydarzeniami sportowymi, współzawodnictwie seksualnym lub wypadkiem. Ilekroć istnieje szkoda dla komórek penisa, mogą stać się uwięziony wewnątrz penisa i prowadzi to do rozwoju tkanki blizny. To jest jak to, co się dzieje, gdy pojawi się poważne cięcia lub innego urazu i jesteś w lewo z blizny na skórze potem.

Sam penis ma rurki po obu stronach, które są gąbką jak i nazywamy to Corpus jamistych. Te rurki mają małe naczynia krwionośne wewnątrz i kiedy mężczyzna jest podniecony seksualnie i stają się engorged z krwią, a to powoduje erekcję. Te jamistych siedzieć na elastycznej tkanki, która jest tunika białawej.

Causes of Peyronie's disease
Przyczyny choroby Peyroniego u mężczyzn po 40
Gdy penis jest wyprostowany to jest rozciągnięty i jeśli istnieje szkoda dla penisa tkanek może ulec uszkodzeniu. Nie może być trwałe blizny, które rozwija się w czasie i może to prowadzić do choroby Peyroniego u mężczyzn po 40.
Tkanka nie może już prawidłowo rozciągać się i prowadzi to do krzywizny lub zginania penisa. Wielu ludzi, którzy mają jakieś kontuzji penisa nigdy nie rozwijać choroby Peyroniego, ponieważ nie występuje w każdym przypadku.
Dziedziczna może odgrywać rolę w stanie. Jeśli mężczyzna w rodzinie miał stan wcześniej, to ktoś inny może rozwinąć stan. To również wydaje się występować u osób starszych, ponieważ gdy ktoś, kto jest starszy otrzymuje szkody są bardziej narażone na blizny, jak ciało leczy. Niektórzy naukowcy wskazują, że może być zaburzenia układu odpornościowego u niektórych osób, które powoduje stan.

Leczenie choroby Peyroniego

Istnieje kilka opcji leczenia , które są dostępne w przypadku choroby Peyroniego u mężczyzn po 40. Jeśli osoba jest nadal w stanie mieć stosunek płciowy lub ich ból nie jest ciężka, mogą być poproszony, aby poczekać, aby sprawdzić, czy stan pogarsza lub robi się lepiej.

Pacjent będzie zazwyczaj poproszony, aby poczekać około 12 miesięcy przed wszelkiego rodzaju Opcje chirurgii są omawiane, ponieważ w wielu przypadkach, warunek może się lepiej w czasie. Jeśli stan jest dość ciężka, pacjent może być podane leki do czynienia z problemami bólu.

Leki leczenie

Oto lista zatwierdzonych przez FDA leków leczenie choroby Peyroniego:

  • Leku Xiaflex. Xiaflex lub Clostridium hystolyticum jest lekiem, który będzie podawany pacjentom, jeśli mają więcej niż 30 ° krzywizny w penisa, gdy wyprostowany.
  • Z tamoksyfenem. Tamoksyfen jest lekiem, który jest czasami podawany jako może zmniejszyć krzywizny, ból, i guzki wewnątrz penisa dla niektórych pacjentów.
  • W Kolenazie. Jest to enzym, który może zmniejszyć rozmiar płytki nazębnej penisa i czasami usunąć tę tablicę całkowicie.

Wstrzykiwań

Aby zmniejszyć krzywizny penisa, zastrzyki są czasami podawane do penisa. Zabieg ten trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Tkanka wewnątrz penisa może być podzielona tak, że Krzywizna jest zmniejszona.

Były tylko małe badania przeprowadzone na wskaźnik sukcesu zastrzyki prącia. Niektórzy lekarze wskazują, że perforacja skóry penisa może powodować zmiany i może to sprzyjać rozwojowi wzrostu płytki nazębnej.

Operacji

Jeśli ktoś cierpiący na chorobę Peyroniego nie jest w stanie mieć stosunek płciowy to ich urolog może zalecić Opcje chirurgii. Osoba fizyczna musi być wolna od bólu przez kilka miesięcy, zanim zostanie rozpatrzona interwencja chirurgiczna. Krzywizna ich penisa również musi przestać coraz gorzej przed zabiegiem będzie próbował.

Istnieją 3 główne rodzaje chirurgii choroby Peyroniego:

1. skrócenie czasu

Strona penisa, że nie ma żadnych tablica zostanie skrócony. To może zatrzymać zakręt, gdy osoba ma erekcji. Jeśli krzywizna nie jest zbyt ciężka i człowiek ma wystarczająco długi penis, procedura ta może mieć miejsce. Długość penisa zostanie skrócony, gdy operacja jest zakończona.

2. wydłużenie okresu

W kilku miejscach, blizny jest cięte i to pozwala na rozciąganie ponownie. Jeśli arkusze są w stanie rozciągać się w odpowiedni sposób, to człowiek będzie miał prosty penis. Niektóre blizny są zwykle usuwane podczas zabiegu. Tkanka zostanie przeszczepiona na penisa. Procedura ta jest zwykle wykonywana dla osób, które mają krótszy penis lub że ich Krzywizna jest bardziej dotkliwe. Wydłużenie jednej strony zwiększa ryzyko impotencji i jest bardziej ryzykowne niż Metoda skracania.

3. implanty

Implanty mogą być włożone do penisa. Niektóre z nich są trwałe i inne są zawyżone pompą działania, które byłyby zlokalizowane w obszarze moszny. Stały implant daje penisa mężczyzny, który jest pół-sztywny, który jest na tyle rozbił dla nich mieć stosunek płciowy. Jeśli korzystają z implantu aktywowany pompa następnie będą one osiągnąć lepszą erekcję. Aby zmniejszyć krzywiznę, niektóre z blizn mogą zostać usunięte przed włożeniem implantu.

Choroba Peyroniego Leczenie naturalne

Istnieje kilka naturalnych opcji , jeśli chodzi o leczeniu choroby Peyroniego. Niektóre osoby korzystają z urządzeń próżniowych lub mogą używać prącia urządzenia trakcyjnego, aby pomóc zmniejszyć płytkę nazębną. Terapia fala uderzeniowa jest czasami używane, aby pomóc zerwać blizny.

Urządzenia trakcyjne prącia

Urządzenia trakcyjne prącia są uważane za nową opcję terapeutyczną dla mężczyzn cierpiących na chorobę Peyroniego. Jednak, urządzenia te mają długą historię stosowania w innych dziedzinach medycyny, w tym kości, skóry, mięśni szkieletowych, itp.
Stała ekspansja tkanki penisa za pomocą tych urządzeń prowadzi do tworzenia nowej tkanki kolagenu przez proliferację komórek, i, ostatecznie, do zmiękczania płytki nazębnej i rozszerzenia.
Idea ta została poparta przez niedawne dobrze zaprojektowane badania eksperymentalne.

Leczenie choroby Peyroniego w domu i zmiany stylu życia

Wreszcie, objawy mogą być zmniejszone z leczenia domowego i pewne zmiany w stylu życia osoby. Te, które cierpią z tego warunku są zachęcani do zmniejszenia spożycia alkoholu, nielegalnych narkotyków i zaprzestania palenia tytoniu. Pacjent jest zachęcany do dbać o siebie z odpowiedniej diety i uzyskać mnóstwo ćwiczeń.

Powikłania z chorobą Peyroniego

Głównym powikłaniem z tego warunku jest to, że człowiek nie może mieć zadowalającego stosunku płciowego z powodu bólu lub mogą rozwijać zaburzenia erekcji. Stres i lęk są również dwa z innych typowych problemów, które zdarzają się, gdy człowiek ma ten warunek.

Krótki opis

Choroba Peyroniego może być leczona i jest bardziej powszechne u mężczyzn w wieku powyżej 40. Porozmawiaj ze swoim dostawcą opieki zdrowotnej, jeśli cierpisz z tego warunku lub uważasz, że może być rozwój.

Treatment of Peyronie's disease
Leczenie choroby Peyroniego u mężczyzn po 40
Leczenie może pomóc, dzięki czemu można prowadzić normalne życie. Terapia urządzenia trakcyjnego prącia jest uważana za najlepszą opcją w leczeniu choroby Peyroniego u mężczyzn po 40. Według kilku badań klinicznych, zastosowanie urządzenia trakcyjnego prącia znacząco zwiększa długość prącia w Stanach wiotkich i wyprostowany; i powoduje znaczną poprawę krzywizny prącia u większości pacjentów w porównaniu do wartości wyjściowych.

Badania potwierdzają również , że urządzenie trakcyjne prącia jest minimalnie inwazyjną metodą leczenia choroby Peyroniego, która może produkować skuteczne i trwałe prostowanie wygiętego penisa u mężczyzn po 40 lub młodszych.

Dowiedz się więcej o korekcie krzywizny prącia 


comments powered by Disqus