Centrum Ochrony Zdrowia

Centrum Ochrony Zdrowia

Międzynarodowa Sieć Ochrony Zdrowia

Strona Główna  /   Zdrowie i Uroda  /  Hormonalne trądzik dorosłych

Hormonalne trądzik dorosłych

Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

Hormonalne trądzik dorosłych Specjaliści twierdzą, że trądzik jest spowodowany przez hormony, ale było nie poważne badania tego zjawiska do tej pory. Badania przeprowadzone niedawno ustalono, że prawie 50% wszystkich kobiet spotkanie dla dorosłych trądzik wyprysków przez cały tydzień przed ich cyklu menstruacyjnego.

Co ciekawe o hormonalne trądzik dorosłych jest fakt, że one nie mogą być traktowane przez metody terapii zwykle. Miejscowo antybiotyków i miejscowe retinoidy są bezużyteczne w tym przypadku. Zwrócić uwagę na następujące fakty, aby zidentyfikować hormonalne trądzik:

  • Trądzik stało się po raz pierwszy w wieku doroslym;
  • Trądzik wybuch intensyfikacji przed miesiączką;
  • Raport na nieregularne miesiączki;
  • Nadaktywne gruczoły łojowe twarzy obszarze;
  • Hirsuties koron (podwyższony poziom włosów na twarzy lub włosów nawet w nietypowych miejscach);
  • Podwyższony poziom niektórych hormonów męskich w krwi.

Przyczyny hormonalne trądziku

Trądzik sprowokowany przez wpływ hormonalnej rozpoczyna się w wieku 20-25, czasami to miejscowo dla nastolatków i momentami dojrzałe kobiety może być to. Dorosłych trądzik pryszcze pojawiają się zwykle na twarzy, szczególnie podbródek i szczęki. Ale czasami ma śladów trądzik na klatki piersiowej lub pleców. Bez względu na to, że pod wpływem hormonalnie dorosłych trądzik rzadko jest ciężka i zazwyczaj objawia się niewielkimi zapalne guzki i grudki, kobiet cierpiących na choroby nie można pomóc, ale zastanawiam się: jak to uruchomić?

Wiadomym jest, że nasze nadnercza uruchomić co androgenów, siarczan dihydroepiandrosterone (DHEAS), gdy jesteśmy wciąż dzieci od około 10 lat temu. Również w wybuchu dojrzewania dwa więcej androgenów, tak zwane "mężczyzna" hormony, dehydrotestosterone (DHT) i testosteronu, zaczynają pracować w ciele kobiety. Wszystkie pobudzają gruczoły łojowe do produkcji większej ilości naturalnego oleju skóry lub łoju.

To dlatego tak wielu nastolatków cierpi na tłustej skóry i trądziku. I chłopcy, którzy mają więcej "męskich" hormonów, cierpią na trądzik nastolatków częściej niż dziewczęta. Dla nastolatków trądzik jest łatwy do leczenia. Poziom hormonów jest bardzo elastyczny w młodych organów. Pierwsza linia zabiegów pomoże w większości przypadków i obejmują na jak nadtlenek benzoilu, obsługiwane przez antybiotyki doustne i miejscowe retinoidy. Ale po początkowej poprawie może nadejść okresu kiedy hormonalne zmiany poziomu i organizm zatrzymuje się, reaguje na leczenie. W takich przypadkach procedura leczenia powinien zostać zmieniony.

Hormonalne trądzik dorosłych

Podczas gdy niektóre osoby dorosłe mogą rozpocząć rozwijających się ich trądzik tylko od ich 20s lub 30s, pewną ilość wydaje się nigdy nie wyrasta, przejścia w dorosłość z samym wyprysków. Zdarza się, ze względu na zmiany poziomu hormonów. Gdy kobieta zbliża się jej okres, jest zmniejszenie poziomu estrogenów. Wytwarzają progesteron w jajnikach po owulacji i hormon ten pobudza gruczoły łojowe. Trądzik pojawia się w wyniku tego.

Niektóre kobiety w ciąży są zmiany trądzikowe hormonalnie spowodowane. W trzecim trymestrze ich gruczołów łojowych podniesienia produkcji ropy, co powoduje częste wybuchy. Istnieją kobiety, które cierpią na trądzik ognisk po menopauzie poziom testosteronu dostaje wyższe, podczas gdy spada poziom estrogenów.

Jak widać, dorośli mogą wystąpić problemy z trądzikiem podczas ich całego życia od dojrzewania na stare lata. Tych problemów nie może zniknąć z wiekiem i może nawet gorzej. Jeśli chcesz osiągnąć wspaniałe rezultaty, zobaczyć się z dermatologiem, który pomoże Ci rozwinąć Najlepsza opcja leczenia trądziku.

Więcej informacji na temat produktów trądzik dorosłych 


comments powered by Disqus