Centrum Ochrony Zdrowia

Centrum Ochrony Zdrowia

Międzynarodowa Sieć Ochrony Zdrowia

Strona Główna  /   Zdrowie i Uroda  /  Trądzik hormonalny dla dorosłych

Hormonalne trądziku dorosłych: Przyczyny i leczenie

Artykuły autorstwa <em>Centrum Ochrony Zdrowia</em>Artykuły autorstwa Centrum Ochrony Zdrowia

© Jennifer Greenwood (2019-05-24)
Hormonalne trądziku dorosłych: Przyczyny i leczenie Specjaliści twierdzą, że trądzik jest spowodowany przez hormony, ale nie były żadne poważne badania tego zjawiska, do tej pory. Badania przeprowadzone niedawno ustalono, że prawie 50% wszystkich kobiet spotkać dorosłych trądzik wyprysków przez cały tydzień przed ich cyklu miesiączkowego.

Co ciekawe o hormonalne trądzik dorosłych jest fakt, że one nie mogą być traktowane przez metody terapii zwykle. Miejscowo antybiotyków i miejscowe retinoidy są bezużyteczne w tym przypadku. Zwrócić uwagę na następujące fakty, aby zidentyfikować hormonalne trądziku:

 • Trądzik stało się po raz pierwszy w wieku dorosłym;
 • Trądzik wybuch intensyfikacji przed miesiączką;
 • Sprawozdanie w sprawie nieregularne miesiączki;
 • Nadaktywne gruczoły łojowe twarzy obszarze;
 • Hirsuties koron (podwyższony poziom włosów na twarzy lub nawet w nietypowych miejscach);
 • Podwyższony poziom niektórych hormonów we krwi.

Co to jest trądzik dorosłych hormonalne?

Hormonalne trądziku lub hormonalne trądzik dorosłych jest również znany jako, że trądzik jest spowodowany z powodu zakłóceń w stan skóry występujących z powodu nadprodukcji hormonów androgenów w organizmie. Testosteronu i androgenów jest uważane za główne hormon płciowy, który znajduje się zarówno mężczyźni i kobiety. Hormonalne trądzik dorosłych jest spowodowane z powodu nadmiernej produkcji androgenów w organizmie.

Hormonów androgenów mają tendencję do pobudzenia gruczołów łojowych, które wytwarzają dużą ilość naturalnego oleju lub łoju w skórze. Ten sebum produkowanego gromadzi w włosów pory lub pęcherzyków i później miesza się z martwych komórek i bakterie prowadzące do powstawania skaz i pryszcze.

Hormonalne trądziku jest dość powszechne, do stawienia się w okresie dojrzewania, ale w niektórych przypadkach, może nadal pojawiają się u starszych osób. Widoczny jest również, że młodzieży i nastolatków cierpi bardziej hormonalne trądziku ze względu na zmiany hormonalne , które wziąć udział w ich ciała, w tym czasie.

Również w tym okresie hormonalne trądzik jest bardziej widoczne u mężczyzn w porównaniu do kobiet ze względu na fakt, że mężczyźni produkują więcej testosteronu niż samice. Podczas gdy kobiety może cierpieć więcej od takiego trądziku podczas naturalnych cykli przechodzą, które obejmują ciąży, miesiączki i menopauzy.

Rozwoju hormonalne trądziku dorosłych

Podczas gdy niektórzy dorośli mogą rozpocząć rozwijających się ich trądzik tylko od ich 20s lub 30s, pewną ilość je wydaje się nigdy nie wyrasta, przekazując w dorosłość z samym wyprysków. Zdarza się, ze względu na zmiany w poziomie hormonów. Gdy kobieta zbliża się jej okres, zmniejsza się poziom estrogenu. Wytwarzają progesteron w jajnikach po owulacji i hormon ten pobudza gruczoły łojowe. Trądzik pojawia się w wyniku tego.

Development of Adult Hormonal Acne
Niektóre kobiety w ciąży są zmiany trądzikowe hormonalnie spowodowane. W trzecim trymestrze ich gruczołów łojowych podniesienia produkcji ropy, co powoduje częste wybuchy. Istnieją kobiety, które cierpią na trądzik ognisk po menopauzie poziom testosteronu dostaje wyższe, podczas gdy spada poziom estrogenów.

Jak widać, dorośli mogą wystąpić problemy z trądzikiem podczas ich całego życia od dojrzewania do swoich starych lat. Tych problemów może nie zniknąć z wiekiem i może nawet gorzej.
Jeśli chcesz osiągnąć wspaniałe rezultaty, dermatologa, który pomoże Ci znaleźć najlepsze leczenie trądzikuZobacz.

Przyczyny hormonalne trądziku

Trądzik prowokowany przez wpływ hormonalnej rozpoczyna się w wieku 20-25, czasami jest miejscowo dla nastolatków i czasami dojrzałe kobiety mogą mieć go. Dla dorosłych trądzik pryszcze pojawiają się zwykle na twarzy, zwłaszcza chin i szczęki. Ale czasami ma śladów trądzik na klatce piersiowej lub pleców. Bez względu na to, że pod wpływem hormonalnie dorosłych trądzik rzadko jest ciężka i zazwyczaj objawia się jako małe zapalne guzki i grudki, kobiet cierpiących na choroby nie można pomóc, ale zastanawiam się: jak zacząć?

Wiadomym jest, że nasze nadnercza uruchomić co androgenów, siarczanu dehydroepiandrosteronu (DHEAS), gdy nadal jesteśmy dla dzieci od około 10 lat. Również w breakout dojrzewania dwa więcej androgenów, tak zwane "męskich" hormonów, dehydrotestosterone (DHT) i testosteronu, zaczynają pracować w kobiecego ciała. Pobudzają gruczoły łojowe do produkcji większej ilości naturalnego oleju skóry lub łoju.

To dlatego tak wielu nastolatków cierpi na skóry tłustej i trądzikowej. I chłopcy, którzy mają więcej "męskich" hormonów, cierpią na trądzik Nastolatki częściej niż dziewczęta.
w przeciwieństwie do dorosłych trądzik, trądzik nastolatków często jest łatwy do leczenia.
Poziom hormonów jest bardzo elastyczny w młodych organów. Leczenie pierwszego rzutu pomoże w większości przypadków i zaliczyć do nadtlenku benzoilu, obsługiwane przez antybiotyki doustne i miejscowe retinoidy.

Ale po początkowej poprawie może nadejść okresu, kiedy zmiany poziomu hormonalne i ciało przestanie reagować na leczenie. W takich przypadkach procedura leczenie hormonalne trądziku dorosłych powinny być zmienione, i często zaleca się wypróbować naturalne tabletki hormonalne trądziku.

Wspólne czynniki, które wyzwalają hormonalne trądzik u dorosłych

Są tacy, który może występować więcej hormonalne trądziku ze względu na czynniki dziedziczne.

Jak już wcześniej wspomniano, okres dojrzewania jest kolejnym czynnikiem, który może wywołać trądzik hormonalny. Okres dojrzewania jest okres wieku, podczas którego młodzież dojrzałość płciową i staje się zdolny do reprodukcji. Ciało (zarówno mężczyźni jak i kobiety) w tym okresie przechodzi wiele zmian hormonalnych. Męskiego ciała w porównaniu do kobiet produkuje hormony nadmierne androgenów, które są odpowiedzialne za powstawanie pryszczy lub uszkodzenia skóry. Kobiety z drugiej strony również cierpi hormonalne trądziku ze względu na brak równowagi hormonów w organizmie.

Factors That Trigger Hormonal Acne in Adults
Czynniki, które wyzwalają hormonalne trądzik u dorosłych
Ale najbardziej wspólne czynniki, które są znane powodować hormonalne trądziku u dorosłych to:

 • Niedobór minerałów i witamin - to oczywiste, aby powiedzieć, że witaminy i minerały odegrać pozytywną rolę w utrzymaniu równowagi hormonów w naszym organizmie. W związku z tym przy braku różnych minerałów i witamin w diecie rutynowych mogą powodować ciała, aby brak wzmocnionej odporności, które jest niezbędne dla organizmu do zwalczania wirusów i infekcji, w którym ciało jest podatne na.
 • Stres - stres z nadnerczy zwiększyć produkcję hormonów, zarówno u mężczyzn i kobiet. Reakcji, spowodowane ze względu na stres jest odpowiedzialny, aby pogorszyć stan skóry.
 • Nadmierne spożycie cukrów i tłustych - nadmierne spożycie żywności, które są bogate w cukry i tłuszcze mogą również powodować hormonalne trądziku u dorosłych. Przyczyny przyczyną trądziku jest przede wszystkim ze względu na fakt, że nasze ciało przechowuje więcej tłuszczu, które spożywamy, który później skleić w pory skóry. Ponadto, wysokie spożycie cukru może powodować Stany zapalne na skórze z powodu nadprodukcji insuliny w organizmie.
 • Miesiączki, menopauza, ciąża - kobiety w okresie owulacji, ciąży lub w czasie menstruacji wystąpi ostry spadek w hormon płciowy estrogenu w organizmie. Ten spadek hormonu estrogenu towarzyszy wzrost testosteronu, który dodatkowo powoduje powstawania trądziku pospolitego.
 • Martwe skóry akumulacji - martwe komórki skóry są również odpowiedzialne za powstanie skóry trądzik. Komórki skóry, która gromadzi w mieszankach porów skóry olej (sebum) mógłby prowadzić do skóry, wypryski lub pryszcze.
 • Używać sterydów - nadmierne stosowanie sterydów może również powodować hormonalne trądzik u dorosłych. Stosowanie sterydów zwiększa produkcję testosteronu u mężczyzn, co dalej prowadzi do równowagi hormonów w organizmie i powodujące pokrewne problemy skóry.
 • Obecność bakterii na skórze porów - obecność bakterii w mieszkach włosowych powoduje powstawanie pryszczy lub ciemne plamy na twarzy.

Leczenie hormonalne trądziku dorosłych

Hormonalne trądziku zarówno mężczyzn, jak i kobiety mogą być traktowane z 2 po niektórych metod: zabiegi bez recepty i zabiegi korekcyjne.

Leczenie hormonalne trądziku dorosłych bez recepty

Natural Treatment for Adult Hormonal Acne
Naturalne leczenie hormonalne trądziku dorosłych
 • Wodą z mydłem - oczyszczanie twarzy delikatnie wodą i mydłem 2 razy dziennie mogą pomóc w leczeniu trądziku hormonalnym prawidłowo. Trudne, powinny być zawsze na uwadze, że to leczenie hormonalne trądziku dorosłych nie wyczyści się już istniejących trądziku na skórze, ale obniży wpływ zapalenie spowodowane ze względu na trądzik.
 • Demakijaż i oczyszczanie - Demakijaż często zawierają kwas glikolowy, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy i siarki, które są pomocne w leczeniu trądziku. Nadmierne stosowanie środków czyszczących należy unikać, ponieważ może nawet zaszkodzić skórze lub powodować inne problemy skórne.
 • Kwas salicylowy - nieprawidłowe złuszczanie komórek może być kontrolowane na skórze za pomocą kwasu salicylowego. Kwas, jednak nie ma żadnego wpływu na produkcję sebum i również nie zabić bakterie. Kwas jest odpowiedzialny za unclogging porów , aby uniknąć uszkodzenia w przypadku trądziku łagodniejsze.
 • Alkohol i aceton - aceton pomaga w usuwaniu oleju z powierzchni skóry, podczas gdy alkohol jest używany jako łagodny środek antybakteryjny. Oba leki są używane razem do wysuszenia skóry i zwykle mają niewielki wpływ na trądzik.
 • Siarka - siarka jest składnik, który jest używany w wielu leków trądzik w połączeniu z innymi substancjami, takimi jak kwas salicylowy i alkoholu. Ponieważ ma tylko marginalny wpływ na trądzik; leczenie hormonalne trądziku dorosłych siarki nie jest zwykle zalecane przez dermatologów .
 • Nadtlenek benzoilu - w przypadku łagodnego trądziku, lekarz może zalecić, idzie na leczenie hormonalne trądziku lekiem nienormatywnym posiadające pewną ilość nadtlenku benzoilu. Nadtlenek benzoilu pomaga w niszczeniu bakterii, które powoduje, że problem trądziku. Zachować trądzik w zatoce, związek należy nieprzerwanie przez co najmniej cztery tygodnie. W przeciwieństwie do innych over-the-counter produktów przepisane nie wpływa na produkcję sebum i trądzik pochodzi wstecz, po zatrzymaniu przy związku. Nadmierne użycie nadtlenku benzoilu może powodować suchość skóry lub podrażnienie skóry; w związku z tym jeden musi zadbać w czasie stosowania tego rozwiązania.
 • Miejscowo retinoidami gel - żel miejscowo retinoidami jest pomocne w zmniejszenie stanu zapalnego i obrzęk skóry, jak również zwiększenie wzrostu komórek. Żel zatrzymuje nowe pryszcze do formularza na skórze. W porównaniu do innych bez recepty leczenia trądziku hormonalnym żel miejscowo retinoidami może potrwać 8-12 tygodni, aby pokazać pożądanych rezultatów.
 • Green Tea - zielona herbata może być spożywane wobec zniżyć w dół poziomu zapalenie w organizmie. Oprócz zgodnie z lokalną praktyką pielęgnacji skóry można rozważyć, picia kilka filiżanek zielonej herbaty dziennie, aby ożywić skórę automatycznie.
 • Ziołowe tabletki hormonalne trądziku - istnieją setki ziołowe, ekologiczne i naturalne pigułki hormonalne trądziku dostępne na rynku, że gwarancja dostarczanie skutecznych rozwiązań aby pozbyć się trądziku hormonalnym. Części te tabletki hormonalne trądziku, są jednak mało prawdopodobne, aby mieć wiele korzyści, jak po zatrzymaniu biorąc je trądzik pojawia się ponownie po pewnym czasie span.

Zabiegi korekcyjne dla dorosłych trądzik hormonalny

Prescription Treatment for Adult Hormonal Acne
Receptę leczenie hormonalne trądziku dorosłych
 • Retinoidy lub pochodne witaminy A - tego typu leki są dostępne jako Doustne pigułki hormonalne trądziku i miejscowo płyny. Leki te pomagają w ocierając się umiarkowaną lub ciężką trądzik przez normalizacji skóry. Retinoidy może służyć w połączeniu z innymi produktami dla leczenie hormonalne trądziku dorosłych, takich jak doustne antybiotyki i nadtlenku benzoilu do mocowania efekt usuwania trądziku. Choć leki nie mają wiele skutków ubocznych, ich użycie nie jest zalecane dla kobiet w ciąży lub karmiące. Drobne efekty uboczne, które są skojarzone z tego produktu obejmują suchość, zaczerwienienie i swędzenie skóry.
 • Kwas azelainowy – lek ten powiedział, że właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne , które pomagają w pozbyciu się trądziku hormonalnym. Żel lub krem jest również stosowany do leczenia innego typu warunku, który jest znany jako trądzik różowaty.
 • Doustne środki antykoncepcyjne - lekarze często sugerują pigułki antykoncepcyjne do kobiet niżej działanie męskich hormonów testosteronu na trądzik, wzrost na skórze. Te środki antykoncepcyjne są limit używane przez pacjentki tylko i pokazać pożądanych rezultatów w okresie 3 do 4 miesięcy. Niektóre działania niepożądane związane z tabletki antykoncepcyjne hormonalne trądziku obejmują nudności, tkliwość piersi, przyrost masy ciała i skrzepów krwi.
 • Spironolakton – lek ten jest szczególnie używany do blokowania działania organizmu hormonów na obecne na skórze gruczoły łojowe. Ten rodzaj leczenia jest przydatne dla kobiet, których trądzik pogorszyć się w czasie miesiączki.
Przeczytaj więcej o leczeniu trądziku dorosłych 


comments powered by Disqus